• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Ще одна країна відкрила кордони для українців

Відсьогодні, 9 серпня, пасажирський рух між Україною і Фінляндією повноцінно відновлюється

Прапор Фінляндії
Прапор Фінляндії / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні консульської служби України, передає "ДС".

"З 9 серпня 2021 року пасажирський рух між Фінляндією та Україною нормалізується", — йдеться в повідомленні.

Так, всім громадянам України (без винятків), які приїдуть до Фінляндії прямим рейсом з України або транзитом через країни, що також включені в "зелений список" Фінляндії, буде дозволено вʼїхати на територію країни. Однак надалі залишаються чинними вимоги щодо карантинних обмежень.

Зокрема, "особи, які прибувають з будь-яких третіх країн (у т.ч. з України) та які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19, звільняються від обов'язкового тестування та проходження карантину за умови, що від дати отримання другої дози вакцини covid-19 пройшло 14 днів".

Крім того, Фінляндія визнає такі вакцини: Comirnaty (Pfizer-BionTech), COVID-19 Vaccine Spikevax (колишня назва Moderna), Vaxzevria (колишня назва COVID-19 Vaccine AstraZeneca), COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson & Johnson), BIBP/Sinopharm, COVISHIELD і CoronaVac.

Також повідомляється, що громадяни України, які не мають підтвердження повного курсу вакцинації при перетині державного кордону Фінляндії, повинні надати один з таких документів:

 - сертифікат, що підтверджує отримання першої дози вакцини, що визнається Фінляндією. При цьому обовʼязковим є проходження ПЛР-тесту через 72 години після прибуття до Фінляндії;

- сертифікат, що підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зроблений в Україні не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону. При цьому обовʼязковим є проходження ПЛР-тесту через 72 години після прибуття до Фінляндії.

"Без наявності зазначених вище документів або при наявності підтвердження про те, що людина перехворіла на COVID-19, громадяни України будуть спрямовані на проходження ПЛР-тесту на прикордонному пункті контролю. При цьому обовʼязковим є проходження ПЛР-тесту через 72 години після прибуття до Фінляндії. Проходження двох ПЛР-тестів після приїзду до Фінляндії є безкоштовним для всіх подорожуючих. Запис на проходження ПЛР-тесту можлива через сайт: https://www.finentry.fi/en", — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, відповідні інструкції по змісту та формату сертифіката вакцинації і сертифіката негативного ПЛР-тесту опубліковані на веб-сторінці Інституту охорони здоровʼя Фінляндії. Всі сертифікати мають бути перекладені англійською мовою.

Нагадаємо, з 7 серпня громадяни України можуть перетинати україно-угорський кордон без обмежень, введених в звʼязку з поширенням коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua