• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Якщо нав'язувати українську мову, Україна обмежиться трьома областями, - Богдан

Реклама на dsnews.ua
Закон про другу державну мову лише посилить конфлікт в Україні, а от закон про регіональні мови з наділенням російської мови відповідними повноваженнями - міг би змінити ситуацію на краще

Таку думку в інтерв'ю "РБК-Україна" висловив голова Офісу президента Андрій Богдан, передає "ДС".

"Я сам зі Львова, у мене ж там "бандерівці", я за українську мову і я за Україну. Але у нас є проблема, її треба вирішувати. Ми говоримо нескінченно, а нічого не вирішуємо, а треба вирішувати. Не думаю, що він (закон про другу державну мову, - прим. "ДС") вирішує це питання. Він поглиблює конфлікт. В даному випадку я - проти", - заявив Богдан.

У той же час він вважає, що закон про регіональні мови, зокрема за типом одіозного "закону Ківалова-Колесніченка", був би прийнятний. "Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську державна - українська, регіональний - російський і за умови, що після цього вони - територія України", - сказав глава президентського офісу.

Відповідаючи на питання про те, що робити, "якщо так захоче Харків і Одеса", Богдан сказав: "Давайте змусимо всіх розмовляти по-українськи? Тоді зупинимося на тому, що Україна - це у нас буде Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області".

"Ми повинні шукати компроміси чи ми повинні всім нав'язувати думку якоїсь частини України?" - запитав він.

Нагадаємо, раніше глава адміністрації нового президента Володимира Зеленського Андрій Богдан питання про проведення переговорів з Росією може бути винесений на референдум "у зв'язку з неоднозначною реакцією громадян".

Ініціатива викликала активну критику з боку українських політиків і громадських діячів. Вранці 23 травня активісти і волонтери, серед яких вдови і друзі загиблих на Донбасі військових, влаштували пікет під Адміністрацією (нині Офісом) президента на вулиці Банковій.

    Реклама на dsnews.ua