• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Етичну раду Вищої ради правосуддя очолив суддя Верховного суду

У середу, 1 грудня, Етична рада Вищої ради правосуддя обрала своїм головою суддю Верховного суду Лева Кишакевича

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Голосування за обрання керівника Етичної ради ВРП та його заступника було таємним, передає "ДС" із посиланням на УНН.

"Після проведення таємного голосування відповідно нашого регламенту, оголошую про те, що головою Етичної ради було обрано суддю Кишакевича, а заступником було обрано мене — сера Ентоні Хупера", — проголосив член адвокатської колегії Matrix Chambers сер Ентоні Хупер.

Лев Кишакевич – суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду. Його новообраний заступник Сер Ентоні Хупер є суддею апеляційного суду у відставці, а також працював в Апеляційному суді з кримінальних та цивільних справ Англії та Уельсу.

Завдання Етичної ради – встановити відповідність кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та чесноти.

Етична рада протягом шести місяців з дня її утворення має здійснити одноразову оцінку відповідності критеріям професійної етики та чесноти членів Вищої ради правосуддя (крім голови Верховного Суду), обраних (призначених) на посаду до набрання чинності закона № 1635-ІХ. Реформування ВРП є частиною судової реформи.

Як писала "ДС", 23 жовтня Рада суддів України обрала кандидатів до першого складу Етичної ради за своєю квотою та направила до Вищої ради правосуддя, таким чином розблокувавши реформу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua