• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Цим займаються правоохоронці": Зеленський відповів на питання про активи Коломойського в США

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський відзначає, що йому відомо тільки про факт проведення розслідувань правоохоронцями України та США щодо можливого привласнення олігархом Ігорем Коломойським коштів ПриватБанку і відмивання їх за рахунок придбання активів в США

Про це глава держави заявив в інтервʼю європейському виданню Politico Europe, передає "ДС" з посиланням на сайт президента.

"Якщо чесно, я не знаю, за які кошти, що і в яких країнах купувала ця людина (Коломойський. — "ДС"). Ми це бачимо і читаємо тільки в ЗМІ. Сьогодні ПриватБанк є державним банком. У нього прекрасний прибуток, він один з кращих банків в Україні, підтримує стабільність банківської системи. І цим я задоволений. За розслідування цих справ я знаю, що правоохоронці займаються цим і в Україні, і в США. Чи обмінюються вони інформацією на правоохоронному рівні? Думаю, так, але мені це невідомо ", — сказав Зеленський.

Як повідомлялося, Мінʼюст США 6 серпня подало два цивільних позови до Окружного суду Південного округу Флориди про конфіскацію майна, стверджуючи, що комерційна нерухомість в Луїсвіллі (штат Кентуккі) і Далласі (штат Техас) була придбана з використанням незаконно привласнених з ПриватБанку засобів і підлягає конфіскації на підставі про порушення федерального законодавства про відмивання грошей.

Згідно з документом, ексвласники ПриватБанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов звинувачуються у відмиванні частини доходів з використанням ряду банківських рахунків підставних компаній, перш за все, в кіпрському відділенні ПриватБанку, до того як вони перевели кошти в США для покупки там активів. Як стверджується в позові, позики рідко виплачувалися, крім як через нові позики.

Коломойський спростував звинувачення Міністерства юстиції США в незаконному привласненні і відмиванні коштів банку і вказав, що всі інвестиції в США зроблені за рахунок коштів, отриманих з власного бізнесу.

17 серпня директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив про наявність меморандуму про співпрацю з Федеральним бюро розслідувань США (ФБР, FBI) у справі ПриватБанку, яке повʼязане з бізнесменом Коломойським.

"Єдине, що я можу розголосити — це те, що у нас давно підписаний меморандум про співпрацю з ФБР. Окремі люди дуже хотіли його почитати, навіть цілий позов був з цього приводу в Окружному адміністративному суді Києва, де просили нас показати цей меморандум такій собі громадській організації. Але це рішення не вступило в силу", — повідомив він на брифінгу за звітом про діяльність НАБУ за I півріччя 2020 року.

Він підкреслив, що у справі ПриватБанку є тривале співробітництво з США, але на розкриття інформації повноважень у нього немає.

Нагадаємо, в серпні "Європейська Солідарність" зажадала від президента Володимира Зеленського дати оцінку оприлюдненим в США фактам масштабного розкрадання коштів Приватбанку і забезпечити неупереджений розгляд справи і повернення коштів в Україну.

    Реклама на dsnews.ua