• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Це не "націоналізація": Данілов прокоментував повернення "Мотор Січі" державі

Мова про націоналізацію "Мотор Січі" не йде. Підприємство в рамках закону повернуть народу України

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив секретар РНБО Олексій Данілов, передає "ДС".

"Слово "націоналізація" жодним чином не було застосовано ні на засіданні РНБО, ні в рішенні, яке приймала РНБО, ні на брифінгу, на якому я виступав. Були зовсім інші слова", — сказав він.

Данілов нагадав, що Україна знаходиться у стані інформаційної війни з РФ.

"Йшлося про те, що підприємство "Мотор Січ" найближчим часом законно повернеться у власність українського народу згідно з чинним українським законодавством", — додав він.

Секретар РНБО зазначив, що Україна зацікавлена в реальних інвестиціях, які будуть заходити в державу, а не перекиданні грошей з одного офшору в інший.

"Ми будемо визнавати тільки ті гроші, які офіційно зайшли на банківські рахунки, що знаходяться на території України. Все решта хтось там щось там собі вигадав, щось купує: от у кого купували — у того і питайте", — сказав Данілов.

Крім цього, він зазначив, що Україна не може собі дозволити продати або передати Китаю свої технології.

"Передавати в Китай технології, унікальні технології нашого оборонно-промислового комплекса ми не збираємось. Це дуже небезпечно для нас. Чому? Тому що за рік-за півтора китайці самостійно, маючи наші технології, будуть виробляти такі ж самі двигуни, і це підприємство, яке сьогодні знаходиться в Запоріжжі, взагалі припинить існування. От про це йде мова", — сказав секретар РНБО.

"Ті, хто вкладав в Україну, обовʼязково будуть отримувати за це компенсації. Ми розуміємо, про які гроші йде мова", — підсумував Данілов.

Як повідомляла "ДС", 11 березня Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про націоналізацію підприємства "Мотор Січ", яке розташоване у Запоріжжі.

Секретар РНБО Олексій Данілов пообіцяв, що інвесторам буде виплачена компенсація.

Пізніше представник МЗС КНР Чжао Ліцзян прокоментував рішення Ради національної безпеки і оборони України про повернення підприємства "Мотор Січ" у держвласність, забажавши, щоб Україна захищала китайців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua