• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Цей бардак потрібно закінчувати": Саакашвілі висловив претензію главі Держгеонадр Опімаху за зупинку кар'єра на Житомирщині

Глава Виконавчого комітету Національної ради з питань реформ Михайло Саакашвілі різко розкритикував главу Державної служби геології та надр Романа Опімаха за незаконну зупинку Бехівського гранітного кар'єру в Житомирській області

Михайло Саакашвілі
Михайло Саакашвілі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Гнівний пост Саакашвілі оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.

"У Житомирській області є Бехівський гранітний кар'єр. У 2000-х його створили з нуля в так званій другій Чорнобильській зоні, в селі, яке відселили ще в 1980-х. Фактично це підприємство дало друге життя місцевості, не кажучи про сотні робочих місць. 20+ мільйонів доларів інвестицій за 15 років. Хороша історія. Погана історія полягає в тому, що вчора державна служба геології та надр призупинила роботу цього підприємства. У кращих традиціях української бюрократії — нікому нічого не пояснюючи, нікого ні про що не питаючи, не попереджаючи і взагалі на всіх наплювавши", — написав Саакашвілі.

"Проблема в тому, що, коли чиновники, які нічого не заробляють і не створюють, плюють на людей, які працюють, платять податки і дають роботу місцевому населенню, і в тому числі платять зарплату і цим дармоїдам, — це призводить до катастрофічних наслідків. Зараз підприємство простоює і зазнає збитків. Отже, збитки несуть і працівники, і бюджет, який недоотримає кошти. Це вже катастрофа", — додав він.

Раніше про ситуацію написав власник Бехівського гранітного кар'єру, засновник MS Capital Максим Шкіль. У коментарях глава Держгеонадр Роман Опімах написав, що розбереться з проблемою в понеділок.

"Пан Опімах навіть не в курсі про проблему і обіцяє в понеділок розібратися. У понеділок! У пана Опімаха вихідні... Я не знаю, чи є це в чистому вигляді шкідницьке рішення про припинення роботи містоутворюючого підприємства замовленням місцевих картелів, які таким чином вимагають мзду за можливість працювати, або це просто безпросвітний ідіотизм чиновників (в чому я сильно сумніваюся), але факт очевидний — підприємство зупинено. І зробити це може чиновник простим розчерком пера. зробити, а потім розбиратися. У понеділок. Після вихідних", — написав Саакашвілі.

"І ви серйозно вважаєте, що на такий ринок може зайти хоч один нормальний інвестор, про який ми мріємо!? Та ні за що. Дикий Захід нервово курить збоку. Цей бардак потрібно закінчувати. Вже на наступному же засіданні Нацради реформ я винесу законопроєкт, який зробить можливим зупинку підприємств виключно через суд і ніяк інакше! Ми маємо поставити на місце цю армію державних служителів, а то їх стараннями скоро служити вже буде нічому", — підкреслив глава виконкому реформ.

    Реклама на dsnews.ua