• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Евакуацію лікарень у Києві могли провести через погрози з Білорусі: озвучував керівник місцевого КДБ

Голова Комітету державної безпеки Білорусі Іван Тертель натякнув на ракетний удар по лікарням у Києві у контексті війни Росії проти України

Іван Тертель
Іван Тертель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Тертель заявив на "Всебілоруських народних зборах", керівником яких обрали самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, передає "ДС"

Кервник КДБ Білорусі почав звнувачувати Україну у "диверсіях"

"Лише у 2023 та минулому періоді 2024 року припинено понад 40 каналів перекидання зброї, вибухівки та інших засобів поразки з України до Білорусі. Облаштовані українськими спецслужбами схрони виявлено та ліквідовано у Дрогичинському, Пінському, Малоритському, Кобринському, Іванівському (усі – Брестська область Білорусі — "ДС"), Єльському, Лоївському, Лельчицькому, Хойницькому (усі – Гомельська область Білорусі — "ДС") районах на Поліссі, у Дзержинському та Червенськом (Мінська область — "ДС") районах. Ліквідовано резидентури українських спецслужб з-поміж мешканців Дрогичинського, Лоєвського та інших районів загальною чисельністю близько 20 осіб. За сприяння спецслужбам України, шпигунство та терористичну діяльність затримано, у тому числі на місці злочину, понад 30 осіб", — сказав Тертель.

За словами голови КДБ Білорусі "у ході проведених заходів вилучено бойові дрони, високотехнологічні вибухові пристрої, в яких використовувалися вибухові речовини англійського та американського виробництва на сотні кілограм".

"Нейтралізовано спроби підривів за завданням закордонних спецслужб залізничних колій у Толочинському (Вітебська область Білорусі — "ДС" ), Червенському та Мінському (обидва – Мінська область країни — "ДС") районах Білорусі. Привертають увагу факти залучення у злочинну діяльність неповнолітніх громадян (Білорусі — "ДС") та Їхнього схиляння до скоєння терактів. У січні 2024 року Комітетом (КДБ РБ) припинено діяльність створеної підрозділами спеціальних інформаційно-психологічних операцій України групи учнів, які перейшли до практичної реалізації задуму щодо виготовлення вибухового пристрою та підриву будівлі Барановичського РВВС (Брестська область РБ — "ДС")", — сказав Тертель..

Голова КДБ країни згадав білоруських добровольців, які воюють проти Росії на боці України.

"Особливе занепокоєння викликає політика української влади, яка пригріла на своїй території крайніх радикалів, з яких сформовані так звані "Білоруський добровольчий корпус", "Полк Калиновського", батальйони "Волат", "Терор", "Литвин" та інші. Бойовики зазначених формувань, що достовірно відомо спецслужбам суміжної держави (ймовірно – спецслужбам Росії — "ДС"), виношують наміри збройного вторгнення на територію Білорусі із захопленням одного з прикордонних населених пунктів та переміщенням окупаційної адміністрації, що підготовлена за кордоном. За даними Комітету (КДБ РБ), всього на території України пройшли різні стадії підготовки до тисячі бойовиків, яких планується задіяти для реалізації зазначених планів. Практично у кожного з радикалів, внаслідок розкрадання зброї, що передається українською владою, є по дві-три схованки із засобами поразкидиверсійній діялності", — сказав кеівник білоруської спецслжби.

Тертель переконує, що періодично українська влада "робить спроби їхнього перекидання до Республіки Білорусь".

"Всі ці люди та їхні плани нам відомі. У боротьбі з тероризмом діємо за законами воєнного часу. Серед терористів є вбиті та поранені, їх настигне покарання не дивлячиcь на те, що своїм лігвом вони обрали київські лікарні за адресою Богатирська 30-32, де заховались за спини хворих дітей", — заявив керівник КДБ.

Нагадаємо, вдень 26 квітня влада Києва оголосила про термінову евакуацію двох лікарень, одна з яких дитяча, розташованих на вулиці Богатирській.

У КМДА послалися на "матеріали у медіа", де "фактично було анонсовано удар" по лікарнях.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua