• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Євродепутати похвалили Україну за успіх у реформах, передбачених в угоді про асоціацію з ЄС

Реклама на dsnews.ua
Під час дебатів у Європейському парламенті депутати відзначили прогрес України у сфері зміцнення інститутів демократії

Про це передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Про це заявили депутати Європарламенту і високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могерини під час дебатів про стан імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС у Страсбурзі,

"Україна досягає істотного прогресу в реформах, які визначені в Угоді про асоціацію. Ми повинні похвалити її за це ", - заявив депутат від політичної групи Європейської народної партії Міхаель Ґалер, який є доповідачем з даного питання.

За словами депутата, це дозволило забезпечити міцну основу для зростання і стабілізації економіки країни.

У той же час, зазначив Галер, не всі реформи поки забезпечили добробут людей.

Серед проблем, що викликають особливу стурбованість, незважаючи на досягнутий прогрес, європарламентар зазначив корупцію, боротьба з якою повинна бути посилена.

Могерини також зазначила, що, незважаючи на дуже складні обставини, Україна з 2014 року провела важливі реформи, які відповідають прагненням громадян.

Вона також визначила боротьбу з корупцією найбільш актуальним питанням для України, включаючи початок роботи незалежного Вищого антикорупційного суду.
"Україна робить прогрес у зміцненні демократичних інститутів і прав людини. Але ми стурбована нападами на активістів громадянського суспільства та журналістів ", - наголосила високий представник ЄС.

Могерини додала, що обговорить прогрес реформ з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом на засіданні Ради асоціації 17 грудня.

"Деякі колеги не повністю задоволені реформами, включаючи сфери, що потребують докладання великих зусиль. Але ми повинні пам'ятати, що Україна імплементує Угоду про асоціацію в надзвичайно складних умовах. Країна веде війну, годинку її території окуповано. Нещодавно стався черговий акт агресії РФ в Азовському морі ", - заявив голова делегації Європарламенту в парламентський комітет асоціації Україна-ЄС Даріуш Розаті.

Він висловив переконання, що за таких обставин ЄС повинен ще більше інтенсифікувати свої зусилля в наданні допомоги проєвропейському керівництву України, а також, насамперед, проєвропейським українським громадянам.

У свою чергу представник Альянсу лібералів і демократів за Європу Петрас Ауштревичус підкреслив, що трансформація європейської української нації дійшла до точки неповернення в минуле.

Він висловив переконання, що подальший прогрес у боротьбі з корупцією, процесі деолігархізації і проведенні судової реформи забезпечать результати, яких всі чекають.

Депутати Європарламенту також закликали російський режим звільнити українських політв'язнів, включаючи Олега Сенцова і полонених військових моряків.

У середу Європарламент проголосує резолюцію про стан імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Нагадаємо, в середу, 12 грудня, Європарламент може проголосувати резолюцію із закликом до країн-членів ЄС позбавити перебувають з Азовського моря російські суду доступу до їх портів.

    Реклама на dsnews.ua