• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Європа повинна сильніше тиснути на Росію, - Кулеба

Реклама на dsnews.ua
Європейський Союз повинен посилити санкційне тиск на Росію з-за триваючого порушення прав людини в аннексированном Криму

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час засідання міністрів закордонних справ Європейської народної партії, передає "ДС" з посиланням на прес-службу МЗС.

Дмитро Кулеба повідомив колегам про ситуацію з безпекою на Донбасі і положенням в тимчасово окупованому Криму, а також про хід переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи і "нормандського формату".

Міністр звернув особливу увагу на небажання Росії забезпечувати виконання домовленостей "нормандської" зустрічі в Парижі в грудні 2019 року, обмеження доступу на неконтрольовані території Донецької і Луганської областей представників ОБСЄ та інших міжнародних організацій, а також триваючу масову паспортизацію Росією українського населення цих регіонів.

"Для того, щоб реально змінити ситуацію, міжнародний політичний, військовий і економічний тиск на Москву повинен посилюватися i ставати більш згуртованим. І так повинно продовжуватися до повної деокупації Криму", - сказав Кулеба, заявивши про неприпустимість намірів Москви незаконно організувати на півострові референдум по змінах до Конституції РФ

Глава МЗС також представив очікування України щодо нових амбітних завдань у рамках ініціативи "Східне партнерство" і закликав представників ЄНП підтримати перспективу поширення на східних партнерів "Чотирьох свобод ЄС - вільний рух товарів, послуг, капіталів і людей.

"Ми потребуємо міцної підтримки ЄС в нашій боротьбі за мир, демократичні цінності і суверенний європейський вибір. Визнання партнерами європейської перспективи для України буде кращим стимулом", - зазначив Кулеба.

Як повідомляла "ДС", Європейський Союз на рік продовжить "кримський пакет санкцій проти Росії.

    Реклама на dsnews.ua