• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Європейці не можуть відповісти на питання: навіщо потрібна Україна? - політолог

Реклама на dsnews.ua
Перед європейцями варто фундаментальне питання: навіщо їм Україна, як частина Євросоюзу? І це питання неможливо зняти з порядку денного

Таку думку висловив російський економіст і соціолог Владислав Іноземцев в інтерв'ю "ДС".

"Ментально поляки для європейців - "наші". А от ні Молдова, ні Україна, ні Білорусь, ні Росія не є "нашими" у відчуттях європейців. Коли поляк каже, що він поділяє європейські цінності, то ніхто в цьому не сумнівається. Коли це говорить українець, то постає питання: ну і що? І в Ізраїлі поділяють європейські цінності, так, напевно, більше половини корейців їх теж не відкидає. По суті, перед європейцями варто фундаментальне питання: навіщо нам Україна як частина Євросоюзу?", - зазначив Іноземцев.

При цьому експерт вважає, що це питання неможливо зняти, але "можна девальвувати", хоча нинішня еліта, за його словами, "навряд чи щось зробить".

"Треба говорити: добре, у нас немає історично фундаментальних причин, але є 15 приводів для вас, щоб ви нас прийняли. Наш прийом буде вигідний для вас! Над цим українська еліта не працює. Потрібно говорити: ми в ЄС повинні увійти не тому, що ми "з російськими варварами воюємо на Донбасі", це само собою, а тому що вам стане краще, а не нам треба допомагати! У такому контексті розмови не ведеться, але на місці вашого керівництва я б спробував його продумати", - пояснив політолог.

За його словами, в цю повістку входить те, що Україна може дати європейським компаніям з точки зору перенесення виробництв, переваги робочої сили, зміни енергетичної структури, що дасть Євросоюзу доступ до транзитним шляхам Чорного моря.

З повним текстом інтерв'ю ви можете ознайомитися тут.

    Реклама на dsnews.ua