• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Фантастичний документ": Резніков закликав не шукати "зраду" в "формулі Штайнмаєра"

"Формула Штайнмаєра", яка регулює проведення виборів на окупованому Донбасі і передачу Україні контролю над ним, є "фантастичним документом"

Олексій Резніков
Олексій Резніков / пресслужба КМДА
Реклама на dsnews.ua

Про це віцепремʼєр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив у інтервʼю Українській правді, інформує "ДС".

За словами віцепремʼєра, "формула Штайнмаєра" є фантастичним документом.

"У нас ще відразу почалася зрада щодо "формули Штайнмаєра". Але знаєте, уважно проаналізувавши, можу сказати — там немає ніякої зради, це фантастичний документ, просто супер", — зазначив Рєзніков.

Міністр розповів, що поспілкувався з представниками Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, яке займається моніторингом виборів.

"Вони кажуть: перед тим, як їхати з моніторинговою місією, ми приїжджаємо з оцінною місією заздалегідь на запрошення уряду. Потрібно спочатку зʼясувати, що власне треба моніторити, кого можуть ображати? А паралельно працюють офіцери з безпеки, які визначають, чи є безпечною для їх спостерігачів ця місія взагалі ", — сказав Рєзніков.

"Потім вони пишуть запит на уряд, дайте нам 2 листа: що ви нас запрошуєте вже з моніторинговою місією, щоб у нас мандат був, і ви нам гарантуєте безпеку. Тобто, умовно кажучи, міністр внутрішніх справ повинен написати: я вам гарантую безпеку на території ОРДЛО і премʼєр-міністр скаже, що якщо у мене міністр внутрішніх справ гарантує, то і я гарантую від імені уряду. а тепер скажіть мені, будь ласка, а як ми це прогарантуємо, якщо не буде контролю над кордоном, не буде менеджмент по безпеці організований, чи не буде роззброєння, демілітаризації і так далі? Тому формула Штайнмаєра — чудова формула", — додав він.

Як повідомляла "ДС", радник голови української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович раніше заявив, що так звану "формулу Штайнмаєра" навряд чи встигнуть включити в закон про особливий статус Донбасу, оскільки відповідний проєкт ще не готовий.

У жовтні 2019 року в Мінську українська сторона в ТКГ погодила "формулу Штайнмайера" — схему врегулювання конфлікту на Донбасі, яка заснована на наданні особливого статусу окремим територіям: спочатку тимчасового, а потім постійного (після доповіді представників ОБСЄ за підсумками місцевих виборів на непідконтрольній території України ).

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua