• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Фаріон і Червоненко поскандалили в прямому ефірі з-за російської мови

Реклама на dsnews.ua
Між екс-народним депутатом України від "Свободи" Іриною Фаріон та колишнім міністром транспорту та зв'язку Євгеном Червоненком відбулася жорстка полеміка на мовному ґрунті

Приводом для бурхливої дискусії став коментар Фаріон про необхідність захисту української мови як головного для держави в ефірі телеканалу "Newsone", передає "ДС".

Зокрема, екс-нардеп зазначила, що в Україні не має панувати українська мова, оскільки він є спадщиною окупантів.

"Це дуже дивний мову, це взагалі язичіє, яке занесено до нас через гармати, через вбивства, через постріли, через сибіру, через репресії. Воно занесено до нас в країну тільки через терор. Тому це дивне язичіє", - підкреслила Фаріон.

Крім того, політик підтримала вимогу письменниці Лариси Ніцой використовувати в публічному просторі тільки державна мова і підкреслила, що привчати до цього потрібно максимально жорстко - аж до кримінальної відповідальності за ігнорування цієї умови.

"Ще в 2010 році ми зареєстрували законопроект про кримінальну відповідальність за невикористання державної мови публічними та державними особами. Від трьох до семи років. Якщо за 27 років у нас в країні люди, які досі не усвідомили, що ця держава називається Україна, то до них слід застосовувати тільки силу", - категорично висловилася Фаріон.

Також вона виступила проти ухвалення мовного законопроекту 5670-Д, який, за її словами, є аналогом скандального закону Ківалова-Колесніченка і вимагає, щоб державна мова не був перешкодою для розвитку і потреб мов національних меншин.

"Звідки таке шипіння в устах тих, які за 27 років, папуга б навчився, не можуть вивчити державну мову? Підкреслюю, питання мови - це питання влади, питання влади - це питання ієрархії, питання ієрархії - це питання комфорту. Так от, максимальний комфорт має настати, зрештою, для титульної нації. А що стосується мов нацменшин, то ми спочатку повинні їх перерахувати, занести у всі документи громадського та цивільного стану графу "національність" і створити найкращі умови для представників нацменшин, щоб вони вивчали свої мови у суботніх та недільних школах. Тоді ми отримаємо цей баланс сил, який Україна втратила через те, що була окупована і колонізована", - сказала екс-свободівець.

Крім усього, Фаріон висловила впевненість у тому, що люди, які не знають досконало державної мови, не повинні бути позбавлені права на роботу і освіта в Україні.

Така категорична позиція вкрай обурила її опонентів, і вони вступили в бурхливу дисскусию з борцем за українську мову. Так, Співак звинуватив Фаріон в тому, що її виступ роз'єднало країну і дискредитувало цінність толерантних взаємин в суспільстві. Крім того, він озвучив думку про те, що політик у своїй промові наговорила на п'ять-шість статей Кримінального кодексу.

"Для мене російська мова - це не мова окупанта, для мене - це мова Толстого, Пушкіна, Лермонтова! Точно не пані Фаріон і пані Ніцой визначати, якою мовою кому з громадян України говорити!" - емоційно продовжив Співак.

У свою чергу, Фаріон жорстко відповіла громадському діячеві, порадивши переїхати в країну-агресор, якщо він так любить російську мову.

"Кордони відкриті - пакуйте валізи і щасливої дороги! Саме завдяки таким, як пан Дмитро, почалася війна в Україні!" - обурилася вона.

У цей момент в розмову вклинився Червоненко, який зазначив, що сам є львів'янином, однак має намір продовжити спілкування з землячкою Фаріон в суді. Крім того, він уїдливо запитав у неї, коли саме вона каже правду: під час нинішніх патріотичних виступів або коли викладала основи марксизму-ленінізму і була кандидатом в члени Компартії СРСР.

"Боже, яке горе! А була я для того, щоб таких, як ви, розвести і помножити на нуль! І таки розвела!" - відповіла на зауваження опонента політик.

"Ви психічнохвора! Там є вулиця Кульпарківська (адресу психлікарні у Львові. - ред.)!" - в гніві вигукнув Червоненко, намагаючись образити Фаріон.

Та, у свою чергу, назвала співрозмовників "паскудами малосердными" і порадила їхати на свої споконвічні етнічні землі, натякаючи на Росію.

На цьому сварка в телеефірі закінчилася, проте пізніше Фаріон вирішила відповісти своїм кривдникам ще й на особистій сторінці в Facebook.

"Порадила цим засланим козачкам дерти кігті з України. Для них закінчилися наукові аргументи. Копняка під зад чи в'язниця, де вивчать мову. Ідіоти. За 27 років не вивчити мови Шевченка й ще щось рявкать", - емоційно написала екс-парламентарій.

    Реклама на dsnews.ua