• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Фінансування "Слуги народу": Bihus.info знайшли фейкових спонсорів

Журналісти команди Bihus.info проаналізували звіт партії за третій квартал 2020 року і знайшли чергових фейкових донорів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у журналістському розслідуванні, передає "ДС".

Зокрема, з'ясувалося, що люди пожертвували на партію мільйони, але, ймовірно, ніколи в руках ці мільйони не тримали.

Так, менеджер з Києва, 29 років, Купрієць Ігор Юрійович, пожертвував на партію 995 тис. грн. Однак, як повідомили батьки чоловіка, Ігор звичайний менеджер і грошей таких у нього бути не може. Ще 5 "мільйонерів" відвідали журналісти в Корчуватому. Подружжя пенсіонерів, наприклад, згідно зі звітом партії, закинули на рахунки "Слуги народу" по 400 тисяч грн. Журналістам Марія Йосипівна розповіла, що її пенсія становить 2200 грн, і такі суми їх сім'я не в змозі була б сплатити.

Ще 800 тисяч грн нібито перерахувало партії подружжя пенсіонерів Ніна Анатоліївна та Віктор Сергійович. Проте їх вдома застати не вдалося.

Журналісти вирушили в місто Нетішин Хмельницької області, де, згідно з декларацією, слуг дуже "люблять".

Наприклад, Галина Михайлівна, 61-річна бухгалтерка з Нетішина, перерахувала "Слузі народу" 1,5 млн грн. Жінка зізналася, що гроші перераховувала, але звідки у неї така сума пояснити журналістам не змогла.

Ще один донор партії, як виявилося, продає рибу на ринку. Віктор Михайлович, за даними звіту, виявився щедрим дарувальником і передав партії 1,8 млн грн. Чоловік також не зміг пояснити, чи було пожертвування насправді. В одному під'їзді з Віктором проживає пенсіонерка Маргарита Олександрівна, яка перерахувала слугам 955 тис. грн.

Згідно зі звітом партії за третій квартал 2020 року, який проаналізували журналісти, політсилу, включаючи осередки, профінансувало 578 фізосіб і компаній. Це майже в шість разів більше ніж число донорів партії за весь 2019 рік.

Як повідомляла "ДС", за даними декларацій про майновий стан, 97 народних депутатів провладної фракції "Слуга народу" та члени їхніх сімей придбали торік авто, квартиру або землю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua