• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Фокін просить депутатів погодитися на вимоги Росії щодо виборів на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін заявив, що вимоги Росії про проведення виборів на окупованому Донбасі відповідають Мінським угодам

Про це він сказав на засіданні парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Росія вимагає те, що саме записано в Мінських домовленостях — провести вибори та тут, вибачте, проти лому немає прийому", — сказав Фокін.

Як писала «ДС», раніше Вітольд Фокін в інтервʼю виданню "Страна.ua", яке вважається проросійським, заявив, що "і з цього, і з того боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку мають бути розслідувані, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і зберегти життя бійців і командирів, моя позиція — треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще Донбасу". Ці та інші подібні заяви викликали обурення громадськості і багатьох політиків. У той же час у провладній фракції "Слуга народу" підтримали Фокіна.

Пізніше Вітольд Фокін заявив, що текст скандального інтервʼю відрізняється від того, який був опублікований.

Нагадаємо, до Верховної Ради надійшов лист голови української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука, в якому він просить уточнити, чи відповідає постанова парламенту про проведення місцевих виборів Мінським угодами.

    Реклама на dsnews.ua