• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Франція похвалила Україну за готовність виконати "Мінськ-2" і "формулу Штайнмаєра"

Реклама на dsnews.ua

Франція відзначила прихильність України виконанню мінських угод та імплементації так званої "формули Штайнмаєра" в українське законодавство

Про це йдеться в заяві МЗС Франції, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

У французькому МЗС зазначили, що продовживши у грудні 2019 року дію чинного закону щодо статусу Донбасу, Україна змогла уникнути правового вакууму.

Після цього українська сторона, як наголошують в МЗС, в рамках Тристоронньої контактної групи продовжувала обговорення конкретних способів інтеграції "формули Штайнмаєра" в українське законодавство.

"Франція, поряд з Німеччиною, продовжує свої зусилля у межах нормандського формату з метою змусити сторони виконати зобовʼязання, взяті на саміті в Парижі, з метою досягнення прогресу у напрямку встановлення справедливого та стійкого миру на сході України", — наголосили у французькому відомстві.

Як повідомляла "ДС", радник голови української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович раніше заявив, що так звану "формулу Штайнмаєра" навряд чи встигнуть включити в закон про особливий статус Донбасу, оскільки відповідний проект ще не готовий.

У жовтні 2019 року в Мінську українська сторона у ТКГ погодила "формулу Штайнмаєра" — схему врегулювання конфлікту на Донбасі, яка заснована на наданні особливого статусу окремим територіям: спочатку тимчасового, а потім постійного (після доповіді представників ОБСЄ за підсумками місцевих виборів на непідконтрольній території України).

    Реклама на dsnews.ua