• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Франція зацікавилася українською зоною відчуження: з'явилися подробиці

Реклама на dsnews.ua
Франція виділить кошти на вивчення можливостей розвитку відновлюваної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження

Про це йдеться в повідомленні Міністерства екології та природних ресурсів України за результатами зустрічі глави Мінприроди Остапа Семерака з делегацією Сенату Французької Республіки, передає "ДС".

За словами Семерака, рішення уряду Франції про виділення коштів на проведення першого техніко-економічного обґрунтування з вивчення можливостей розвитку відновлюваної енергетики в зоні відчуження стане важливим інструментом для залучення інвестицій.

"Наша ініціатива була підтримана використовувати інфраструктурний потенціал зони відчуження для побудови нових об'єктів, які будуть працювати в інтересах українського суспільства. Підтвердження тому - рішення про проведення науково-технічного дослідження. І я дякую уряд Франції за підтримку проектів, спрямованих на розвиток відновлюваної енергетики в Україні. Ми відкриті і готові до співпраці", - сказав Семерак.

Міністр підкреслив, що Україна вже має досвід успішної співпраці з Францією у зоні відчуження. Саме французька компанія "Новарка" спільно з українськими підрядниками реалізувала безпрецедентний у світі проект - будівництво нового безпечного конфайнменту над 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Також сторони під час зустрічі обговорили можливість обміну досвідом між французькими та українськими фахівцями-енергетиками, наголошується в повідомленні.

    Реклама на dsnews.ua