• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

G7 звернулась до Верховної Ради: Прохає схвалити правки Зеленського про фінансування партій

Посли G7 офіційно звернулися до депутатів Верховної Ради з проханням підтримати усі правки президента України Володимира Зеленського до ветованого законопроєкту про державне фінансування партій

G7 звернулась до Верховної Ради;
G7 звернулась до Верховної Ради;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в листі за підписами очільників посольств усіх держав "Великої сімки" та посла Євросоюзу, передає "ДС" з посиланням на "ЄП".

За інформацією ЗМІ, лист адресований спікеру Верховної ради Руслану Стефанчуку, обом віцеспікерам та головам усіх парламентських комітетів, з копією до офісу президента, та був надісланий через дискусію у парламенті щодо законопроєкту 5253-1, який має внести зміни до закону "Про політичні партії".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон про фінансові звіти політичних партій.

У свою чергу, посли G7 підтримали дії Зеленського у своєму листі.

 "Ми вітали те, що Зеленський ветував цей закон, бо у нас теж були занепокоєння щодо деяких положень, схвалених 2 листопада – вони несуть ризик негативного впливу на прозорість фінансування партій та зниження довіри суспільства до цієї системи", — пишуть посли "сімки".

Окрім того, європейські дипломати нагадали, що Верховна рада, як і президент, "чітко запевняли у своєму прагнення зменшити вплив неналежних інтересів на політику".

"Ми підтримуємо пропозиції президента, з якими він повернув закон до ВР", — наголосили посли.

Зазначимо, що другому читанні закон 5253-1 підтримали 285 депутатів, тому варіант долання вето, для якого потрібно 300 голосів, малоймовірний. Очікується, що Рада або підтримає пропозиції Зеленського, або відхилить закон в цілому.

Як писала "ДС", за інформацією голови Комітету виборців України Олексія Кошеля, за час дії закону про державне фінансування для розвитку парламентських політичних партій з бюджету було виділено понад 3 млрд грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua