• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Гармаш пояснив, чого прагнуть окупанти від місії ОБСЄ на Донбасі

Блокада роботи СММ ОБСЄ окупаційною владою на Донбасі пов'язана з прагненням Росії чинити тиск на організацію, оскільки Москва хоче, щоб вона стала більш лояльною і проросійською

Сергій Гармаш
Сергій Гармаш / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш на телеканалі "Дім", передає "ДС".

"ОБСЄ є посередником у переговорах між Росією і Україною. Тому, я думаю, що вони зацікавлені в тому щоб ОБСЄ там була, але щоб вона була слухняною і відображала їх позицію у звітах", — сказав Гармаш.

За його словами, акції біля готелю, де знаходиться Місія ОБСЄ, влаштовуються не для того, щоб Україна відпустила затриманого бойовика "ЛНР" Андрія Косяка. ОБСЄ, уточнив Гармаш, не має механізму впливу на українську правоохоронну систему і не може вплинути на цю ситуацію.

"І це все прекрасно розуміють і в Москві, і в Донецьку, і Луганську. Виходячи з цього, їм важливий ні Косяк, ні його звільнення, а саме проведення ось цих акцій. Їм важливий привід для блокування, щоб ОБСЄ стала більш лояльною і зайняла більш проросійську позицію", — додав він.

Як повідомляла "ДС", окупаційна адміністрація в Донецьку влаштувала "акцію протесту" перед готелем, де проживають члени Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Пікет перешкоджав пересуванню спостерігачів. На нього, зокрема, зігнали "бюджетників". При цьому в "ДНР" заявили, нібито наметове містечко протестувальників під штаб-квартирою ОБСЄ в Донецьку не порушує комендантську годину.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua