• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

ДБР не виключає, що суддя Писанець перед смертю "тусіл" зі своїми вбивцями

Слідство не виключає можливість вбивства судді Печерського районного суду Києва Віталія Писанця і перевіряє всі версії смерті

Віталій Писанец
Віталій Писанец
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" в.о. директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов, повідомляє "ДС".

"Будуть перевірені всі можливі версії слідства. Про виключення версії навмисного вбивства я б зараз не поспішав стверджувати. Якщо будуть отримані вагомі докази для підтвердження тієї чи іншої версії і виникне відповідна потреба — будемо обговорювати зміну кваліфікації", — заявив Сухачов.

Він нагадав, що кримінальне провадження було зареєстровано за статтею "Умисне вбивство". Нині вже проведені невідкладні слідчі дії та слідчий експеримент за участю осіб, які перебували безпосередньо на місці події в той час, коли це сталося.

Також вже проведена судово-медична експертиза, призначені ще кілька експертиз, за результатами яких будуть відпрацьовуватися слідчі версії.

"Всі учасники події знаходяться в комунікації зі слідчими, тобто, через дуже короткий проміжок часу ми поставимо крапку в цьому виробництві", — уклав Сухачов.

Нагадаємо, 11 вересня в селі Погреби Київської області було знайдено мертвим суддя Печерського суду Віталій Писанець. Тіло судді лежало на підлозі вітальні будинку, на його одязі були плями бурого кольору. При цьому тілесних ушкоджень на трупі не було.

За версією очевидців, суддя відпочивав разом зі слідчим Солом'янського управління НП Е. Хоменко і адвокатом П. Онопенко. Між суддею і слідчим відбувся невеликий конфлікт, який втім вичерпався. Однак після цього в судді раптово пішла кров з носа, після чого він втратив рівновагу і впав.

Згідно з даними сайту Чесно, з 1998 до 2011 року Віталій Писанець був суддею Свердловського міського суду Луганської області, у 2011-му він був призначений головою цього суду.

У липні 2012 року невідомі побили Писанця. Він потрапив до лікарні з переломом черепа і сильним крововиливом. Зазначалося, що причиною була його "професійна діяльність".

У 2015 році Писанця указом президента перевели до Печерського райсуду Києва.

Під час своєї роботи в Печерському суді Писанець в різний час брав поточні рішення в гучних справах: і у справах Миколи Рудьковського і Геннадія Корбана, і у справах злочинів проти Євромайдан тощо.

Писанець зокрема був слідчим суддею у справі про вбивство Павла Шеремета і розглядав клопотання про продовження запобіжного заходу для підозрюваних у справі. Адвокати підозрюваних Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко заявляли відвід судді, але суд відхилив їхні заяви.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua