• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Генпрокуратура помстилася майору Мельниченку за "плівки Кучми"

Реклама на dsnews.ua
Печерський райсуд Києва за клопотанням прокурора ГПУ заарештував нерухомість і банківські рахунки колишнього майора Управління державної охорони Миколи Мельниченка і дав дозвіл на його затримання

Про це йдеться в матеріалах суду, інформує "ДС" з посиланням на "Судовий репортер".

Мельниченка фігурує у виробництві №42015000000001762 за підозрою в скоєнні державної зради у формі шпигунства, розголошення відомостей, складових державну таємницю, перевищенні службових повноважень, а також легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом за ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 328, ч. 3 ст. 365 і ч. 2 ст. 209 КК.

Справу відкрили 19 серпня 2015 року.

Згідно з матеріалами справи, встановлено, що Мельниченко, як старший офіцер безпеки відділення оперативно-технічних оглядів оперативно-технічного відділу УДО, з лютого по вересень 2000 року, будучи відповідальним за проведення оперативно-технічних оглядів в особливо режимному приміщенні - службовому кабінеті президента, діючи умисно в збиток національної безпеки України у сфері зовнішніх відносин, з корисливих мотивів, навмисне зібрав з метою передачі відомостей, що становлять держтаємницю, що містяться в записах розмов між президентом Леонідом Кучмою і вищими посадовими особами і політичними діячами країни.

У 2002-2004 роках він нібито передав записи представникам іноземних організацій за відповідну грошову винагороду, яка в подальшому легалізував шляхом придбання об'єктів нерухомості, транспортних засобів та іншого майна, як на території США, так і на території України.

У вересні 2006 року та січні 2013 року Мельниченко купив в Україні дві квартири, а в жовтні 2013 року - житловий будинок та дві земельні ділянки. Покупки нібито оформлялися на кума і довірена особа Мельниченка "з метою маскування незаконного походження коштів".

Один свідок підтвердив отримання Мельниченка з США близько $2 млн доларів. Зазначені кошти майор нібито зберігав у сейфі власного офісу на Ірининській в Києві.

Згідно інформації, наданої Департаментом контррозвідки СБУ від 11 квітня 2018 р., Мельниченко фактично проживає в р. Метючен, штат Нью Джерсі, США.

Суд заарештував дві квартири, житловий будинок та дві земельні ділянки.

Досудове розслідування також встановило, що з 2006 року по теперішній час Мельниченко нібито проводив операції з використанням підприємств з ознаками фіктивності для відмивання доходів. Так, з рахунків Американської компанії "Traditional Express Van lines INC" в 2006-2013 років на рахунку Мельниченко перераховувалися кошти, в якості поворотної фінансової допомоги. Гроші знімалися готівкою в мережі банкоматів як на території США, так і на території України.

Були арештовані кошти на рахунках ТОВ "Новіком Груп" і ТОВ "Батлер", а також особисті рахунки екс-майора у "Приватбанку".

Крім того, суд заарештував автомобілі "LEXUS IS 250", седан-В, білого кольору 2011 року випуску, LEXUS RX 350", універсал-В, коричневого кольору, 2012 року випуску, "TOYOTA CAMRY 2,4", седан - В, чорного кольору, 2009 року випуску, зареєстровані на дружину Мельниченко.

Довідка. Микола Мельниченко, колишній співробітник Управління державної охорони України, майор. Як стверджує Мельниченко, розчарувавшись у невиконаних публічних обіцянки Кучми, вирішив покінчити з корупцією, заради боротьби з якої він пішов служити в СБУ, за особистою ініціативою, протягом 1998-2000 років таємно записував на аудіоапаратуру розмови Леоніда Кучми з різними людьми в його особистому кабінеті, а також по телефону.

У 2000 році, оприлюднив аудіозапис Кучми, ставши центральним фігурантом т. н. "Касетного скандалу", і вслід за ним "Україна без Кучми" і Справи Гонгадзе, отримали широкий резонанс в українському суспільстві.

    Реклама на dsnews.ua