• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Географія провалу "слуг". В яких регіонах розлюбили Зеленського

Минулі місцеві вибори досить чітко показали втому виборців від красивих гасел і порожніх обіцянок, якими партія "Слуга народу" годувала українців цілий рік замість того, щоб займатися реальною роботою в регіонах

Жодного депутата не вдалося провести "слугам" до міськрад Львова, Хмельницького та Івано-Франківська
Жодного депутата не вдалося провести "слугам" до міськрад Львова, Хмельницького та Івано-Франківська / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

За підсумками минулих місцевих виборів (25 жовтня) будуть сформовані нові склади обласних, районних і міських рад. Українці також вибирали мерів міст, голів селищних і обласних рад.

У "Слузі народу" вже оголосили, що за результатами виборів до облради партія отримає перше місце в загальнонаціональному рейтингу. Як приклад глава партії Олександр Корнієнко навів результати виборів у Запорізькій і Київській областях — СН отримала там 26% і 25% відповідно. Судячи із заяв лідера партії Олександра Корнієнка в ніч після виборів, кандидати від "Слуги народу" виходять до другого туру виборів мерів Житомира та Полтави. Крім того, екзитполи показують, що кандидат від "Слуги народу" проходить до другого туру виборів мера Ужгорода. Втім, бадьорі заяви не можуть приховати реальну картину для партії президента — ні в одній обласній раді або міськраді великого міста вона не зможе сформувати монобільшість.

Області-переможці

Так, СН пройшла до всіх обласних рад по всій території України. У той же час вийти на перше або хоча б на друге місце "слугам" не вдалося ні в одному з великих міст — Київ, Харків, Одеса, Львів та Дніпро, як і відповідні області, обділили електоральною увагою президентську партію.

Перші-другі місця "слуги" отримали в Черкаській, Сумській, Запорізькій, Житомирській, Рівненській, Чернігівській та Полтавській міських і облрадах. Також лідирує СН в Ужгородській міськраді і Закарпатській облраді, міськраді Кропивницького та в Кіровоградській облраді. Причому в Сумській, Житомирській та Закарпатській облрадах партія влади взяла "золото". Батьківщина президента, Кривий Ріг, теж уважила СН, віддавши їй першість.

Провал на заході

Жодного депутата не вдалося провести "слугам" до міськрад Львова (тут вони взяли 4,6%), Хмельницького (4,8%) та Івано-Франківська (3,8%). У трьох містах Західної України виборці віддали першість "Свободі", чиї представники знову керуватимуть Івано-Франківськом, Тернополем і Хмельницьким, а також "ЄС", яка буде мати найбільшу фракцію в міськраді Львова.

Реклама на dsnews.ua

Невтішні підсумки

У цілому попередні результати виборів говорять про те, що українці розчарувалися в партії влади за ті півтора року, які вона править Україною. "Турборежими" Ради, скандали в монобільшості, численні звинувачення в корупції і вже другий малокваліфікований неефективний уряд зробили свою справу — рейтинг "слуг" впав мало не у вдвічі. Не варто забувати і той важливий факт, що на місцях і в регіонах СН практично не вела ніякої роботи, залишаючись віртуальною партією. Її реальних представників, тих же депутатів-мажоритарників, бачили навіть в обласних центрах далеко не завжди, а білбордами і новими обіцянками прекрасного майбутнього, яке ось-ось настане, вже нікого не здивуєш.

Те ж саме можна сказати і про результати СН на мерських виборах, адже її кандидати у великих містах зайняли другі, треті та більш низькі місця і можуть розраховувати в кращому випадку отримати мерство всього лише в двох обласних центрах — Полтаві та Житомирі.

Своєрідним визнанням програшу партії влади стала заява, що з'явилася на офіційному сайті президента Зеленського. У ній, серед іншого, міститься попередження місцевим лідерам про їхню відповідальність перед центром. "Збільшення фінансового потенціалу та можливостей для представників місцевої влади не означає, що державою будь-кому буде дозволено перетворення свого міста, району чи громади в персональну вотчину. Закон один для всіх. Відповідальність перед державою і суспільством — це аксіома для місцевих органів влади", — наголошується в заяві.

А глава партії СН Олександр Корнієнко позначив напрямок, як "слуги" намагатимуться зберегти контроль над регіонами. За його словами, завдяки проходу кандидатів від партії в абсолютну більшість рад, "Слуга народу" формуватиме ситуативні коаліції з іншими партіями, виступаючи при цьому за деполітизацію місцевого самоврядування.

    Реклама на dsnews.ua