• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Геращенко пояснила, чому Рада відмовилася розглядати Виборчий кодекс

Реклама на dsnews.ua
Фракція "Слуга народу" у Верховній Раді намагалася "протягнути" у проекті закону Виборчого кодексу внесені вночі поправки, які б наділили ЦВК функціями суду

Про це заявила співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко, передає "ДС".

"Першим на порядку денному сьогодні стояв виборчий кодекс з зауваженнями президента. Насправді, пане Зеленський написав есе на тему виборчого кодексу, але потім комітет зробив неймовірне: частину зауважень президента не врахували, а половину статей, до яких не було жодних зауважень, навпаки, переписали заново. Але й потім, вночі, переписали ще і переписане комітетом", - написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Вона пояснила, що "вранці депутати отримали 5 томів паперів, фактично новий виборчий кодекс, безсистемний, репресивний, за яким ЦВК отримувала невластиві функції суду, право знімати будь-якого кандидата за надуманими ознаками".

"Особливі зміни зазнала глава інформаційний супровід кампанії і рекламі. За таким кодексом ніякі вибори провести неможливо. А репресивні і довільні норми щодо зняття кандидатів по вигаданим бажанням ЦВК повертали б нас у часи Януковича чи РФ.

"Європейська Солідарність" та інші фракції, що не входять в монобольшінство, збунтувалися проти порушення регламенту і Конституції, коли на голосування під виглядом вето президента вносять абсолютно інший документ. Кодекс сьогодні знято з розгляду. Так і працюємо - щодня зупиняємо безлад і порушення", - додала нардеп.

Раніше сьогодні, 5 грудня, стало відомо, що Верховна Рада відклала розгляд нового Виборчого кодексу з пропозиціями президента.

    Реклама на dsnews.ua