• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Геращенко розповів про плани Кремля щодо збільшення контингенту на кордоні з Україною

Росія має намір офіційно більш ніж в два рази збільшити військовий контингент на кордоні з Україною, однак буде робити це під приводом протистояння з НАТО

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, коментуючи плани Росії створити додатково 20 військових підрозділів в Західному військовому окрузі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Фактично Росія зараз буде легалізувати збільшення кількості військового контингенту — те, що вони зробили в березні-квітні, перебазувавши 70 чи 80 тисяч військовиків з Далекого Сходу, з Сибіру до європейської частини, що викликало величезне збурення у світі і підвищило небезпеку Європи. Вони фактично зараз хочуть закріпити це, щоб ще більш як у 2 рази збільшити кількість озброєних своїх підрозділів на кордонах України", — зазначив Геращенко.

Тому, за його словами, Україна для посилення своєї обороноздатності має якнайшвидше ухвалити закон про національний опір і збільшити можливості територіальної оборони.

"Для того, щоб ворог – Російська Федерація, не бажала нападати на нас, вона повинні розуміти, що втрати від такого нападу значно перевищать будь-які політичні, економічні бонуси, які вона хотіли б отримати", — зазначив Геращенко, додавши, що прийняття законодавства, яке регламентує питання національного опору, дозволить посилити обороноздатність України.

За його словами, таке законодавство дозволить громадянам, незалежно від того, чи є вони військовими чи ні, "вправлятись зі зброєю, бути організованими в загони" і таким чином допомагати Збройним силам України захищатися від ворога. Хорошим прикладом цього є сили територіальної оборони Естонії, Швейцарії, Фінляндії, зазначив заступник міністра.

Як повідомляла "ДС", міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що Росія сформує в Західному військовому окрузі країни близько 20 нових зʼєднань і військових частин у звʼязку з активністю НАТО.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, в свою чергу, заявив про готовність НАТО захищати своїх партнерів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua