• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Геращенко вимагає відсторонити Арахамію від п'яти засідань Ради через сексистську заяву

Співголова депутатської фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко розкритикувала висловлювання голова фракції "Слуга народу" Давида Арахамії про неготовність українців сприймати жінку на посаді міністра оборони. Вона вимагає відсторонити Арахамію від п'яти засідань парламенту

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила з трибуни парламенту.

Так, Арахамія сказав, що у суспільства стереотипне бачення міністра оборони. Відтак "жінка-міністр оборони, взагалі, зараз не буде сприйнята суспільством". 

Ірина Геращенко розкритикувала його висловлювання.

"Сьогодні в Україні 32 тисячі українок на рівні з чоловіками воюють, захищаючи країну. 5 тисяч з них – це жінки-офіцерки. І вчора всім їм дав ляпас голова фракції монобільшості Давид Арахамія, який заявив що у воюючої країни не може бути жінка головою профільного комітету. Міністр оборони Таран, тільки тому що він має певні чоловічі ознаки, – може бути. Який вибачте, будь ласка, довів армію до цуцвангу. Сьогодні є корупційний скандал відносно того, що солдати їдять черв’яки, що перестали будувати гуртожитки, що перед солдатами чоловіками і жінками є заборгованість в 3,5 мільярди гривень. Він – може бути міністром. А жінка, яка би дала жару в тому міністерстві, – не може" – заявила нардеп.

Геращенко вимагає, щоб Верховна Рада ухвалила рішення про відсторонення голови фракції Давида Арахамії від участі в п’яти пленарних засіданнях.

Як повідомляла "ДС", Ірину Геращенко рекомендували позбавити права участі у п’яти засіданнях через її виступ у 2019 році, коли вона порівняла народних депутатів від монобільшості з "зеленими чоловічками". Однак парламенту не вистачило голосів для ухвалення рішення. "За" були 190 народних депутатів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua