• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Голова Дніпропетровської облради Олійник засвітився на відкатах на президентському "Великому будівництві", — ЗМІ

Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко та голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник є головними винуватцями провалу президентської програми "Велике будівництво" в області

Реклама на dsnews.ua

Про це пише РБК-Україна.

Із 310 інфраструктурних обʼєктів, які здавалися минулого року, цьогоріч роботи проводяться тільки на 30-ти. Десятки шкіл і садочків, лікарень та стадіонів Дніпропетровської області перетворилися на недобудови, подальша доля яких тепер взагалі незрозуміла.

Як зазначається в матеріалі, причина проваленої роботи криється у бажанні голів Дніпропетровщини одночасно заощадити і заробити на будівельних роботах.

"Обласна влада вирішила змусити підрядників знизити вартість робіт. Хто був незгодний, той потрапляв до чорного списку, і оплату отримував значно пізніше. Що, звичайно ж, позначалося на тому, що підрядники не могли закуповувати матеріали, платити зарплати і податки. Зрозуміло, всі ці зміни у вартості робіт жодним чином не були відображені у системі Prozzoro, що вже є порушенням законодавства", — пише видання.

Також у статті йдеться про те, що Святослав Олійник займається вимаганням грошей з підрядників і дає команди оплачувати акти виконаних робіт тільки після того, як підрядники розрахуються з ними заздалегідь.

"Йдеться про відкати у 20-25%. Замість тих, хто не погоджувався на такі умови, на бюджетні підряди заходили нові компанії, багато з яких так чи інакше були повʼязані з тим же Олійником і найчастіше залишали після себе неякісно зроблені обʼєкти", — повідомляється у публікації.

Крім того, місцевою владою було суттєво урізано кошторис, що призвело до зниження фактичної вартості робіт на обʼєктах. Як пишуть журналісти, від урізання кошторисів постраждали багато шкіл і дитячих садків в області, в яких так і залишається старе обладнання і меблі.

Така ситуація спостерігається у школах в Перещепиному, в смт. Томаківка, Покровському та Чаплиному, в селі Волоське, в дитячих садах в смт. Іларіонове і селах Вільне та Миколаївка. Школу у Волоському відкрили взагалі без меблів, а в Перещепиному діти сіли за старі парти.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник приховує майно за допомогою цивільних дружин і партнерів по бізнесу.

    Реклама на dsnews.ua