• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Глава КСУ звинуватив Зеленського в конституційному перевороті

Реклама на dsnews.ua

Внесений до Верховної Ради законопроект президента Володимира Зеленського про припинення повноважень суддів Конституційного суду має ознаки конституційного перевороту

Таку заяву зробив сьогодні на брифінгу глава КСУ Олександр Тупицький, інформує "ДС".

"Закон №4288 має ознаки конституційного перевороту в Україні. Я про це відповідально заявляю, тому що це порушення 149 ст. Конституції України", — сказав Тупицький.

При цьому він закликав президента не навʼязувати Верховній Раді колективну відповідальність.

"Навіщо залучати парламент в таку неконституційну справу? Чому тоді не указом президента? Одна людина взяла на себе відповідальність, тому що ініціатива президента, і скасував указом рішення КС, так простіше давати цьому оцінку. Не потрібно підвʼязувати колективну відповідальність за якої ніхто не відповідає", — сказав Тупицький.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua