• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Глава КСУ "забув" задекларувати землю в Криму, якою володіє з 2018 року, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Глава Конституційного суду Олександр Тупицький не вніс в електронну декларацію земельну ділянку в селищі Кореїз в окупованому Криму, власником якої він став у 2018 році

Про це повідомляють журналісти програми "Схеми", передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Так, Тупицький в 2018 році став власником земельної ділянки в селищі Кореїз недалеко від Ялти в окупованому Криму, оформивши договір купівлі-продажу, але не відобразив інформацію про це в своїй декларації про майно і доходи. Договір купівлі-продажу землі в Криму Тупицький оформив по законодавству Росії, його показала Федеральна служба державної реєстрації, кадастру і картографії РФ.

За даними журналістів, Тупицький ще до окупації Криму володів маєтком і землею під ним в Кореїзі. Але в 2018 році він розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку біля будинку в свою власність. Про це свідчить офіційний документ з Єдиного держреєстру нерухомості Російської Федерації. У липні, 2018 Олександр Тупицький (на той момент він був заступником голови КСУ) оформив договір купівлі землі площею 126 кв. м. у громадянина РФ Володимира Рісятова. У деклараціях Тупицького ні за 2018 рік, ні за 2019 рік немає згадок про цю ділянку.

Земля глави КСУ Тупицького в Криму
Земля глави КСУ Тупицького в Криму

Журналісти розшукали продавця ділянки. Володимир Рісятов повідомив, що Олександр Тупицький — його сусід в Кореїзі — їх вілли розташовані поруч.

"Неправильно були розмежовані ділянки", — розповів Рісятов. І пояснив, що вони з Тупицьким домовилися оформити угоду купівлі-продажу за російським законодавством, хоча по факту "продажу не було".

"Там ніякого продажу, нічого там не було. Продаж то ми оформили договором, але ця земля була не моя. Ось так я скажу", — розповів він.

За даними директора агентства нерухомості «Статус» (Ялта) Едуарда Кісса, ринкова вартість однієї сотки землі в Кореїзі коливається від $5 тис до $15 тис.

"Схеми" звернулися до голови КСУ з проханням надати коментар щодо його майна. У пресслужбі КСУ заявили, що "усі відомості про майно, яке є у володінні та користуванні голови КСУ Олександра Тупицького, містяться у його щорічній декларації".

Варто відзначити, що дії глави КСУ Тупицького підпадають під ст. 366-1 КК України (внесення в декларацію недостовірних відомостей). Згідно з рішенням Конституційного суду від 27 жовтня, кримінальна відповідальність за цією статтею скасована. Крім того, Нацагентство щодо запобігання корупції було позбавлене контрольних функцій з перевірки декларацій і відстеження конфлікту інтересів в деклараціях суддів.

    Реклама на dsnews.ua