• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Глава МЗС назвав шість принципів, які повинні об'єднати українську націю

Реклама на dsnews.ua

Україна має забути нав'язану мантру про "поділену країну", яка приречена на провал, а шість основних принципів "здатні зшити країну"

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пише в блозі НВ, передає "ДС".

"Страшні не стільки твердження про розділену Україну, скільки помилкові висновки, які зазвичай йдуть на додачу. Наприклад, міркують про захід України, який говорить українською і хоче зближення з ЄС і НАТО, і схід, який вважає за краще російську, відкидаючи і те, й інше. Про українських угорців або болгар, які нібито тільки і чекають, щоб відокремитися. Далі зазвичай йдуть нетрі міркувань про те, як все неоднозначно і що Україна нібито повинна залишатися буфером між Росією і Заходом, що вона приречена на провал і розпад", — каже Кулеба.

Міністр вважає це "повною нісенітницею".

"За даними соціологів, "мовне питання" хвилює не більше одного відсотка українців. Після початку російської агресії більшість українців підтримують курс на вступ України в ЄС і НАТО, і ця підтримка зростає з року в рік. Національні меншини — наше національне багатство, а не загроза. Ось така ми єдина розділена країна", — упевнений Кулеба.

Як приклад для порівняння він наводить події 11 вересня 2001 року в США. Тоді пасажири літака, захопленого терористами, який повинен був врізатися в Капітолій, підняли бунт, в результаті якого він не долетів до призначеного місця. Американську націю Кулеба називає єдиною розділеною нацією.

"Ми теж єдина розділена країна. Різноманітність поглядів і думок в нашому суспільстві — це не слабкість, а сила. Все залежить від того, як управляти цим розмаїттям. Якщо пустити на самоплив, це призведе до руїни. Якщо ж грамотно управляти демократичними інструментами політики, різноманітність призводить до процвітання", — пише міністр.

Він пропонує шість принципів, які допоможуть в обʼєднанні нації: "У випадку України шість принципів здатні зшити країну: незалежність, територіальна цілісність, європейський і євроатлантичний вибір, вільні вибори, підзвітна влада і українська мова як державна. А в іншому можна сперечатися скільки завгодно, бути будь-якого расового та етнічного походження, голосувати за будь-яку партію і жити в будь-якій області країни. Давайте дозволимо собі бути різними, але будемо однаково прагнути до успіху України та її процвітання".

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що угоду про спільний авіаційний простір з Європейським союзом заплановано на 2021 рік.

    Реклама на dsnews.ua