• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Глава МЗС України хоче донести світові правду про Голодомор

Реклама на dsnews.ua

У День пам'яті жертв голодоморів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав продовжити боротьбу за донесення світові правди про Голодомор 1932-1933 років та визнання його геноцидом українського народу

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МЗС України, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Для нас, українських дипломатів, донесення правди про Голодомор-геноцид — це професійний виклик і справа честі. Борючись за визнання Голодомору геноцидом в світі, ми боремося не тільки за себе. Ми боремося і за тих, хто не міг захистити себе тоді", — сказав він.

Міністр зазначив, що в цей день серця співвітчизників в Україні і за кордоном сповнені болю, злості і обурення. Він закликав трансформувати ставлення до Голодомору-геноциду, зокрема розвінчати міф про те, що українці мовчазно йшли на смерть.

"Історичний факт: за період з 1 січня по 15 липня 1932 року в Україні зареєстровано 932 масові виступи проти сталінської колективізації. Давайте сьогодні також вшануємо героїзм цих людей, які мали сміливість кинути виклик тоталітарній владі. Невідомо, чи був у них шанс перемогти. Але у них точно була гідність не здатися без бою", — сказав Кулеба.

Міністр закордонних справ подякував кожну українську громаду за кордоном, яка роками доносить в своїй країні правду про Голодомор.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів виділити кошти на добудову комплексу Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

Крім того, глава держави Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні.

    Реклама на dsnews.ua