• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Глава Мінкульту Ткаченко подав у відставку і розповів про "передостанню краплю"

Міністр культури інформаційної політики Олександр Ткаченко подав у відставку через ініційоване Кабміном відділення від міністерства Держагентства з питань кінематографу, а також зниження витрат на сферу культури в Держбюджеті-2022

Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко / Liga.net
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Ткаченка у Facebook, передає "ДС".

"Пишуть, що передача Держкіно стала для мене останньою краплею. Тоді нагадаю про передостанню – не менш болісну. Бюджет на культуру-2022. І характер обговорення та фінальна сума для мене неприйнятні", – написав він,

Так, Ткаченко опублікував свою заяву про відставку.

"Рішення Кабміну щодо Держкіно приймалося без погодження з МКІПом. Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики та передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи до управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності", – написав чиновник.

Ткаченко також повідомив і про інші рішення влади, які вважає неправильними, зокрема щодо фінансування галузі.

"Бюджет на культуру-2022. І характер обговорення та фінальна сума для мене неприйнятні", – зазначив поки що міністр.

Крім того, Ткаченко додав, що на посаді "встиг зробити близько 50% із запланованого" і заявив, що направив заяву спікеру парламенту Руслану Стефанчуку.

"Пропрацювавши 1,5 роки в міністерстві і порівнюючи це з понад 30-річним досвідом роботи саме в індустрії, маю право на оцінку ситуації. Робота в уряді все ж за відсутності командної роботи та наявності бюрократичних процедур – не є такою ефективно, порівняно з роботою в індустріях. Але для сфери державного управління – важлива сталість, послідовність, а не шарахання зі сторони в сторону, прийняття рішень без обговорень та розуміння цілей, забивання цвяхів мікроскопами", — зазначив міністр.

Він також побажав своєму наступнику "внутрішньої сили" та запевнив, що завжди буде готовий дати пораду.

Як повідомляла "ДС", експерт Олексій Голобуцький заявив, що після звільнення Дмитра Разумкова та планового переформатування у Верховній Раді влада запускає процес звільнення міністрів в Уряді, щоб урятувати рейтинг Зеленського. Склад Кабміну може оновитися щонайменше на третину.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua