• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Голова Нацбанку запевнив, що завдань від Зеленського не отримував

Реклама на dsnews.ua

Голова Національного банку України Кирило Шевченко заперечує, що президент Володимир Зеленський ставив йому будь-які конкретні завдання перед внесенням його кандидатури в парламент на посаду глави НБУ

Про це Шевченко заявив в інтерв'ю РБК-Україна, інформує "ДС".

"Не секрет, що при виборі кандидата на главу Національного банку проводились консультації з банківським сектором. І з Національним банком, і з державними банками. Я можу припускати, що за результатами цього обговорення, де називалася моє прізвище в якості потенційного кандидата, у нас і відбулося спілкування з президентом ", — розповів Шевченко.

"У спілкуванні з президентом не було ніяких завдань. Не було такого, що він поставив завдання, про що сильно популярно говорити — курс. Національний банк повинен і буде проводити незалежну політику в рамках того мандата, яке було йому законом. А для президента важливо, щоб ця політика була ефективною, щоб люди відчували її результати. Такий у нас була розмова з президентом ", — заявив глава НБУ.

На питання про те, хто рекомендував його кандидатуру Зеленському, глава Нацбанку уточнив, що чув багато прізвищ і що це чинні банкіри.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку з займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичному політичний тиск на НБУ". 3 липня Верховна Рада 286 голосами народних депутатів відправила Смолія у відставку.

16 липня Верховна Рада призначила Кирила Шевченка головою Національного банку України.

    Реклама на dsnews.ua