• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Глава Нацбанку сказав, навіщо Україні кредит МВФ

Продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом дозволить, зокрема, фінансувати дефіцит державного бюджету і утримати міжнародні резерви на рівні $29-31 млрд

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на пресбрифінгу глава Національного банку Кирило Шевченко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу НБУ.

"Основним припущенням (для здійснення макропрогнозу — ред.), яке Правління Національного банку бере до уваги, залишається продовження співпраці з МВФ", — сказав він.

За словами Шевченка, Нацбанк очікує продовження переговорів з МВФ, оскільки "Тривале гальмування у виконанні угоди про співпрацю з МВФ створює ризики для фінансування дефіциту державного бюджету, передусім у наступні роки".

"Це також може призвести до погіршення інфляційних та курсових очікувань, що змусить центробанк проводити жорсткішу монетарну політику. Натомість виконання програми співпраці з МВФ дасть змогу залучити передбачений обсяг офіційного фінансування та здешевити інші залучення на зовнішньому та внутрішньому ринках. Це підвищить спроможність України утримувати міжнародні резерви на рівні 29–31 млрд дол. США у 2021–2023 роках", — пояснив керівник НБУ.

Як писала "ДС", Україна може отримати від Міжнародного валютного фонду близько 2,73 млрд доларів в рамках нового розподілу SDR.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua