• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Глава НАЗК заявив про тиск з боку ДБР через конфлікт інтересів

Реклама на dsnews.ua

Керівник Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков заявив про тиск з боку Державного бюро розслідувань через наявний конфлікт інтересів у першого заступника голови Бюро Олександра Бабікова

Про це Новиков заявив під час брифінгу після допиту в ГБР в якості свідка, йдеться в повідомленні пресслужби Нацагентства, передає "ДС".

Він додав, що серед причин виклику на допит він бачить недавній лист НАЗК до глави Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського. У листі наголошується, що Бабіков працює в умовах потенційного конфлікту інтересів, здійснюючи керівництво ДБР, яке займається розслідуванням справ Майдану.

"Конфлікт інтересів у заступника Директора ДБР Бабікова буде постійним. Єдиним заходом [для повного вирішення конфлікту інтересів] у цьому випадку може бути лише його звільнення з посади", — зазначив глава НАПКА.

Крім того, Новиков розповів, що НАЗК внесло припис в.о. директора ДБР Олександру Соколову про ненадання працівниками Бюро інформації про конфлікт інтересів у нього і його заступника. За його словами, у НАЗК є підстави вважати, що Соколов не здійснив заходів щодо усунення конфлікту інтересів, нарахувавши премію та інші виплати самому собі.

"Ми пов’язуємо ці виклики, які відбулися, з тим, що Національне агентство здійснює безпосередньо свою роботу, а ДБР — фактично перешкоджає здійсненню цих функцій", — додав Новиков.

Офіційна ж причина виклику глави НАЗК на допит в ДБР стосується справи про зловживання екскерівництва Нацагентства на більш ніж 9 млн грн при оренді обладнання для Регістра декларацій.

Відзначимо, Олександр Бабіков захищав інтереси колишнього президента Віктора Януковича в справах Євромайдану, які зараз розслідує ГБР.

    Реклама на dsnews.ua