• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Голова НКРЕКП Тарасюк передбачив 22 млрд грн "компаніям Фірташа", яких переслідує СБУ

За даними з офіційного сайту НКРЕКП, 12 березня поточного року Регулятор затвердив Операторам ГРМ обсяги перевищення фактичної вартості послуг з розподілу природного газу над тарифною виручкою

Реклама на dsnews.ua

І згідно з рішеннями НКРЕКП 22,3 млн грн передбачені одразу кільком компаніям з "групи Фірташа", яких в рамках провадження наразі переслідує СБУ, зокрема, за розкрадання понад 4,2 млрд грн з бюджету. Про це пише УНІАН.

Так, на сайті НКРЕКП опубліковані рішення про затвердження Операторам ГРМ обсягів перевищення фактичної вартості послуг з розподілу природного газу над тарифною виручкою, передбаченою тарифами на розподіл природного газу за періоди, що утворилися до 31 грудня 2019 року, з 1 січня 2020 року по 31 жовтня 2021 року та з 1 січня 2021 року по 28 лютого 2022 року.

"Йдеться про суму у понад 29,7 млн грн, з яких 22,3 млн грн передбачені саме компаніям-фігурантам кримінального провадження (СБУ)", — констатує видання.

Загалом, йдеться про гучну справу БЕБ та СБУ з викриття масштабної схеми розкрадання блакитного палива із газотранспортної системи України.

Як встановило слідство у 2021 році, коли головою НКРЕКП також був Валерій Тарасюк, низка газових компаній Фірташа шляхом протиправних махінацій вчини розкрадання, завдавши збитків державі у розмірі мінімум 4.2 млрд грн.

Зокрема, збитки завдані ТОВ "Оператор ГТС Україна" кожною з компаній Фірташа складають:

АТ "Вінницягаз" — понад 483 млн грн, АТ "Волиньгаз" — майже 131 млн грн, АТ "Дніпрогаз" — 133,5 млн грн, АТ "Дніпропетровськгаз" — майже 380 млн грн, АТ "Житомиргаз" — понад 131,6 млн грн, АТ "Закарпатгаз" — 368 млн грн, АТ "Івано-Франківськгаз" — майже 203 млн грн, АТ "Криворіжгаз" — понад 202 млн грн, АТ "Львівгаз" — майже 583,5 млн грн, АТ "Сумигаз" — 113,8 млн грн, АТ "Хмельницькгаз" — 288 млн грн, АТ "Чернігівгаз" - 219,5 млн грн.

Тоді реалізація схеми стала можливою, зокрема, завдяки рішенням НКРЕКП, яке й затверджує обсяги перевищення фактичної вартості послуг з розподілу природного газу над тарифною виручкою. Також НКРЕКП не здійснювало перевірку достовірності поданих суб'єктами ринку природного газу даних при проходженні процедури верифікації.

Наразі ж, виходячи з нових рішень НКРЕКП від 12 березня, все повторюється знову.

"Фактично мова про те, що розслідувана СБУ та БЕБ схема з розкрадання державного бюджету України на ринку природного газу, повертається. І відбувається це синхронного з перепризначенням (від 3 березня поточного року) Валерія Тарасюка на посаду керівника НКРЕКП.

За даними видання, Служба безпеки України уже звернула на цей факт увагу та вивчає участь відповідальних за тарифи посадовців у нових схемах збагачення компаній із "групи Фірташа", зокрема", — йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, Валерій Тарасюк повторно очолив НКРЕКП на початку березня поточного року.

За даними ЕП, у 2022 році він був звільнений з цієї посади через неефективність та перевищенням повноважень Регулятора стосовно врегулювання цінових дисбалансів.

    Реклама на dsnews.ua