• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Глава Південного філіалу АМПУ Максим Широков причетний до схем в портах Великої Одеси, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Колишній т.в.о. керівника Одеського припортового завод (ОПЗ) Сергій Назаренко, який намагається провертати нові схеми в порту "Південний", міг отримати на це згоду глави Південного філіалу ДП "Адміністрація морських портів України" Максима Широкова

Як пише "Апостороф" з посиланням на Inshe.TV, корупційні схеми в портах Великої Одеси (Одеса, Чорноморськ, Південний), в звʼязку з якими пройшли мітинги портовиків, не могли відбутися без відома і участі Максима Широкова. Парламентарії ще в травні просили силовиків звернути увагу на Широкова. ЗМІ писали, що на початку літа 2020 року навколо портів Великої Одеси (Одеса, Чорноморськ, Південний) зʼявився ряд нових буксирних компаній- "прокладок". Це "Нік-флот", "Вега Шиппінг", "Українська буксирна компанія", "Аксон Шиппінг" і "Наві Шиппінг", які створені кілька місяців тому, їх статутні фонди складають всього 5000 грн, у них немає буксирів. Крім того, в порт "Чорноморськ" зайшли російські буксири Diamond N і Topaz, які належать російській компанії ПАТ "Новоросійський порт", її власником виступає компанія "Транснефть". Журналісти вказували, що одним з авторів схеми є народний депутат, глава транспортного комітету Юрій Кисіль.

Попри скандали з державними буксирами в Одеському порту, що практично призвело до банкрутства портфлота, аналогічну схему намагаються реалізувати і в найбільшому державному порту України — "Південному". Сергій Назаренко, колишній т.в.о. директора (2016-2020 рр.) Одеського припортового заводу, разом зі своїм сином, що є прямим бенефіціаром компанії "Аксон Шиппінг", заводить в "Південний" буксир "Вітязь", що належить Українському Дунайському пароплавству. Портовики заявляють, що на те, що відбувається повинні відреагувати правоохоронні органи. Зокрема, звернути увагу і на агентські компанії, які готові співпрацювати з "прокладками" і сприяти вчиненню злочину.

Максим Широков був призначений начальником Південного філіалу держпідприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрації морського порту Південний) в грудні 2019. Він працює в портовій галузі з 2007: починав в ДП "Херсонський морський торговельний порт", а з 2008 працював в морському порту Південний (Південний). Очолював Південний (Южненський) філія ДП "АМПУ" з моменту створення в 2013.

За час роботи в порту чиновник став фігурантом безлічі скандалів. Крім того, в квітні 2020 Максим Широков задекларував покупку ювелірних виробів на суму майже півмільйона гривень, при тому, що його доходи не дозволяють здійснювати подібних покупок.

У травні 2020 Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики звернувся в правоохоронні органи з метою перевірки діяльності Максима Широкова. Депутати вимагають почати розслідування правомірності публічних закупівель з боку Південної філії АМПУ і корупційних дій його керівника Максима Широкова.

    Реклама на dsnews.ua