• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Глава РНБО прокоментував рішення Білорусі видати "вагнерівців" Росії

Реклама на dsnews.ua

Повернення білоруською владою бойовиків "Вагнера" в Росію не є дружнім кроком по відношенню до України і може негативно позначитися на відносинах двох держав

Про це сказав глава ради нацбезпеки Олексій Данилов, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу РНБО.

"На жаль, влада Білорусі прийняла не правове рішення, яке не відповідає духу двосторонніх взаємин, і є не дружнім кроком по відношенню до України", — підкреслив Данилов, коментуючи ситуацію, пов'язану з поверненням бойовиків приватної військової компанії "Вагнера" в Росію.

Зокрема він зазначив, що це рішення негативно позначиться на відносинах двох держав, оскільки Україна зібрала достатньо доказів участі бійців "Вагнера" в збройному конфлікті на Донбасі в складі незаконних збройних формувань Російської Федерації. Офіс Генерального прокурора України ще 11 серпня звернувся в Генеральну прокуратуру Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб, затриманих 29 липня 2020 правоохоронними органами Білорусі. Всім цим 28 особам, серед яких 9 громадян України, було обгрунтовано повідомлено про підозру в участі в терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Закон і повагу до правових процедур вимагали від білоруської сторони іншого рішення по "вагнерівцям".

"Зі свого боку хочемо відзначити, що Україна знайде час і можливість, маючи доказову базу, залучати всіх винних у скоєнні злочинів на нашій території до кримінальної відповідальності, в якій би далекій країні вони не ховалися", — зазначив Секретар РНБО України.

Як повідомляла "ДС", 29 липня поблизу Мінська були затримані 33 бойовика російської "Приватної військової компанії Вагнера". Як заявили в білоруських правоохоронних органах, бійці ПВК прибули, щоб дестабілізувати ситуацію в країні під час виборів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко зажадав від Росії пояснень. При цьому в Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини між країнами.

Згодом з'ясувалося, що імена більшості з 33 затриманих в Білорусі бойовиків є в базі "Миротворця" — як учасників війни на Донбасі. Україна сподівалася домовитися з Білоруссю про їх екстрадицію.

6 серпня Київ зробив офіційний запит на екстрадицію затриманих в Білорусі бойовиків ПВК "Вагнера", які воювали проти України на Донбасі.

14 серпня Білорусь віддала Росії бійців ПВК "Вагнера", які раніше були затримані під Мінськом.

    Реклама на dsnews.ua