• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Глава "Укрпошти" розкритикував міністерку через бажання роздавати майже всі пенсії на картки

Кабінет міністрів має намір за поданням міністерства соціальної політики припинити фінансування доставок пенсійних виплат працівниками "Укрпошти" з 1 вересня, затвердивши відповідну постанову

Ігор Смілянський
Ігор Смілянський / Censor.net
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці генерального директора "Укрпошти" Ігоря Смілянського, передає "ДС"

"Мінсоц вносить завтра проєкт постанови про примусове, з 1 вересня 2021 року переведення на карти усіх пенсіонерів, крім інвалідів 1 групи, тих, які не ходять, і тих, кому за 80 років. Тобто пенсіонерам буде примусово відкритий рахунок (вгадайте, де?). Це в країні, де банки і банкомати знаходяться в 4% населених пунктів і часто найближчий на відстані 50-60 км", — написав він у соцмережі.

За даними Смілянського, зараз через "Укрпошту" отримують пенсії 3,5 млн осіб. Пенсіонери, які не входять до певних категорій, будуть оплачувати доставку самостійно.

"Я дуже сподіваюся, що завтра — далі відкладати вже нікуди — на Кабміні будуть прийняті правильні рішення. Які дозволять і нормально працювати підприємству, і, що найголовніше, не будуть розбурхувати мільйони пенсіонерів, яким і так є про що думати сьогодні", — зазначив гендиректор "Укрпошти".

Крім того, Смілянський повідомив, що міністр соціальної політики Марина Лазебна дала завідомо неправдиву інформацію, коли заявила, що тарифи на доставку пенсій зростуть з 60 до 100 гривень, тобто на 37%. Гендиректор стверджує, що ціни в 2021 році збільшаться лише на 11%.

"Реальне підвищення тарифів складе (в разі схвалення) 11% в 2021 році, при зростанні мінімальної зарплати на 37% крім інших витрат. Ще раз — 11% проти 37%", — написав глава "Укрпошти", — зазначив глава "Укрпошти"

Як повідомлялося, Нацкомісія 23 березня відмовила в перегляді пропозицій щодо зміни тарифів "Укрпошти". Пропонувалося переглянути граничні тарифи в 2 етапи: перший — до 30 листопада 2021 року в середньому на 30,6%, другий — з 1 грудня 2021 року в середньому на 8,8%.

Лазебна в свою чергу заявила, що "Укрпошта" поставила ультиматум про те, що припинить доставляти пенсії для 3,5 мільйона людей, адже тарифи на доставку повинні вирости.

Нагадаємо, Смілянський заявляв, що "Укрпошта" могла з 1 січня 2021 року припинити доставку пенсій, в разі якби Кабінет міністрів не ухвалив рішення про оплату державою послуг з доставки пенсійних виплат.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua