• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Глава ВАКС відвідувала вечірку Ківалова з Вовком та Тупицьким, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич була присутня в Київському інституті інтелектуальної власності і права НУ "Одеська юридична академія" під час вечірки суддів. Захід, зокрема, відвідав голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк, справою якого займається ВАКС

Про це йдеться в матеріалі програми "Таємниці Слідства" журналістского проєкту Слідство Інфо, передає "ДС".

За даними кількох джерел редакції у правоохоронних органах, 23 грудня 2020 року голова ВАКС Олена Танасевич приїхала на передноворічну вечірку, організовану президентом НУ "Одеська юридична академія", колишнім депутатом-"регіоналом" Сергієм Ківаловом у київському представництві вишу.

Як повідомляють джерела, Танасевич була в одній компанії з підозрюваним Павлом Вовком та іншими впливовими суддями. При цьому саме Антикорупційний суд розглядає справу підозрюваного судді Вовка. 

Окрім Вовка, за інформацією журналістів-розслідувачів, на святкуванні був ще один топ-підозрюваний у мантії – голова Конституційного суду України Олександр Тупицький. 

На цю ж вечірку завітали детективи Національного антикорупційного бюро, які спробували вручити Вовку повістку на судове засідання. Суддя терміново покинув будівлю – навіть без верхнього одягу і ігноруючи детективів.

Журналісти зв’язалися із головою ВАКС Оленою Танасевич, але та порадила звернутися до пресслужби і кинула слухавку. 

На запит Антикорупційний суд повідомив, що ввечері 23-го грудня Танасевич відвідала Київський інститут інтелектуальної власності та права НУ "Одеська юридична академія". Однак у ВАКС заявили, що вона приїхала до навчального закладу на 18-ту годину "для обговорення організації онлайн-лекцій для студентів". 

Директор інституту Василь Фелик сказав журналістам "Слідства.Інфо", що не знає про проведення суддівської вечірки на території інституту. Також він плутався у деталях, коли саме приїхала голова ВАКС до навчального закладу. Директор не зміг надати фото чи відео з зустрічі Олени Танасевич із викладачами, студентами та керівництвом інституту.

На запитання, що увечері 23-го грудня на території навчального закладу робив підозрюваний суддя Павло Вовк, директор Фелик сказав, що "будь-хто може ходити територією інституту, вона відкрита для відвідувачів". 

Цікаво, що 12 січня – наступного дня після надсилання інформаційного запиту до Вищого антикорупційного суду – на сторінках ВАКС та Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ "Одеська юридична академія" у соцмережах майже синхронно з’явилися анонси онлайн-лекцій, у яких візьме участь Олена Танасевич.

Запрошення Танасевич на лекції
Запрошення Танасевич на лекції

Як писала "ДС", 3 листопада 2020 року НАБУ оголосило в розшук Павла Вовка у звʼязку з тим, що він систематично ігнорував повістки від слідства, не зʼявлявся на допити та інші процесуальні дії.

Вищому антикорупційного суду в черговий раз довелося перенести засідання щодо обрання запобіжного заходу голові Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку через неявку підозрюваного до суду 12 січня.

НАБУ підозрює ряд суддів ОАСК в створенні злочинної організації, одержанні неправомірної вигоди за вплив, втручання в діяльність державного діяча, а також в організації дій, спрямованих на захоплення влади. У справі фігурують Вовк, заступники глави ОАСК Володимир Келеберда і Євген Аблов, судді ОАСК Ігор Погребніченко, Ігор Качур та Олексій Огурцов і вже колишній глава Державної судової адміністрації Зіновій Холоднюк.

    Реклама на dsnews.ua