• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Глава Єврокомісії вимагає від Росії визнати себе стороною конфлікту на Донбасі

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн закликала Росію визнати себе стороною конфлікту на сході України

Урсула фон дер Ляйєн
Урсула фон дер Ляйєн / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила на спільній з президентом Володимиром Зеленським і главою Євроради Шарлем Мішелем пресконференції за підсумками саміту ЄС-Україна у Києві, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Україна може бути впевнена у нашій твердій підтримці її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності. Ми продовжуємо підтримувати повну імплементацію Мінських угод та вітаємо українські зусилля, підтримуємо вашу позицію, пане Президенте, та позицію вашого уряду. Ми закликаємо Росію прийняти на себе відповідальність як сторони цього конфлікту", — сказала очільниця Єврокомісії.

Вона повідомила, що у розвиток домовленостей, досягнутих під час Кримської платформи у серпні, європейська сторона направила свій персонал у південно-східні регіони України, щоб мати повну картину ситуації та розуміти, як найкраще відповісти на потреби місцевих спільнот, що потерпають від конфлікту.

"Зрозуміло, йдеться про негайну допомогу. Але також — через інвестиції у майбутнє – у систему охорони здоров’я, в інфраструктуру, у взаємопоєднання, у розвиток громадянського суспільства. Наприклад, невдовзі ми профінансуємо програму шкільних автобусів, тож діти, які проживають вздовж контактної лінії на Сході України, зможуть просто потрапити до класів. Це дуже простий засіб, але він має величезний ефект для змін на краще у житті людей цього регіону", – зауважила фон дер Ляєн.

Нагадаємо, у Києві 12 жовтня розпочався 23-й Саміт Україна — Європейський Союз.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua