• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Головний рабин України і Києва звинуватив Ситника в антисемітизмі (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua
Головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман просить Зеленського розібратися з переслідуванням і утиском членів єврейської громади з боку директора НАБУ Артема Ситника

Відповідне звернення до Президента головний рабин України і Києва опублікував на своїй офіційній сторінці в Facebook, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Він просить взяти під свій контроль ситуацію з переслідуванням і утиском членів єврейської громади і допомогти відновити справедливість. Як заявив Моше Реувен Асман, Національне антикорупційне бюро України протиправно прослуховувало будівля синагоги Бродського р. в Києві і стежило за кожним – членами єврейської громади. Також він заявив про переслідування і протиправному тиску на них з боку НАБУ, которий здійснюється під виглядом розслідування кримінального провадження, званого в ЗМІ справою "Золотого Мандарина".

Раніше Ситник на засіданні Парламентського комітету звинуватив рабина у брехні, і Моше Реувен опублікував офіційні документи, які свідчать, що прослушка проводилася саме за адресою синагоги.

"Тут неможливо не згадати, що переслідуванням наших парафіян керують ті самі люди, що стали відомими навесні 2018 року у зв'язку з антисемітськими розмовами в кабінеті керівника САП. Ці висловлювання, що звучать в найвищих кабінетах українських правоохоронців, були розтиражовані з дозволу керівника НАБУ. Ці факти в сукупності приводять до думки про зпланированном саме проти представників єврейської громади характере діяльності НАБУ і САП, і переслідування саме за національною та релігійною ознакою", - стверджує рабин, також заявивши про факти відвертого залякування підозрюваних і свідків з тим, щоб змусити давати "потрібні" свідчення.

За заявою Моше Реувена Асмана, ситуація навколо переслідування та утисків членів єврейської громади набула такого масштабу, що підриває не тільки внутрішній правопорядок, а й дискредитує Україну на міжнародній арені.

Нагадаємо, що Харківська правозахисна група раніше заявила, політичні переслідування у справі "Золотого мандарина", про який згадує рабин, ведуться НАБУ з метою тиску на суддю ЄСПЛ Юдківську і нардепа Логвинского, що призведе до міжнародного скандалу. За словами Захарова, в Раді Європи вже проходить службове розслідування, і Україна ризикує стати першою в історії державою, яка звинуватять у тиску на Європейський суд з прав людини.

    Реклама на dsnews.ua