• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Головлікарів змушують підписати звернення на підтримку Степанова, — блогер

Міністр Максим Степанов системно саботував накази Президента Володимир Зеленського і рішення Верховної Ради

Максим Степанов
Максим Степанов
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив експерт Володимир Макарівський, перераховуючи причини, які приведуть до звільнення Степанова.

"Міністр Степанов до останнього намагається всидіти у своєму кріслі. В кінці минулого тижня на Банковій він обіцяв написати заяву "за власним". Але обіцянку не стримав. І активізував гру за спиною Президента. Керівникам санаторіїв МОЗ прилетіла термінова рознарядка — підписати відкрите звернення на Кабмін. Головлікарів зобов'язали просити Шмигаля відкликати подання на звільнення міністра", — заявив експерт.

За словами Макарівського, в ЗМІ вже проплачені хвалебні оди про міністра з вуст кількох великих медичних начальників-феодалів. Планується навіть проведення мітингу медиків на захист міністра під Верховною Радою. Під виглядом "лікарів" збирають проплачену масовку.

Блогер назвав причини, "чому міністр чіпляється за крісло і в відкриту йде проти Президента".

"Перша — банальний торг, міністру потрібна не просто індульгенція від кримінальних переслідувань, а й гарантії збереження деяких бізнес-схем, створених за час його перебування в МОЗ. Друга причина — міністр не закрив ряд питань, пов'язаних із закупівлями. Він доклав дуже багато старань, щоб передати частину закупівель від неконтрольованого ДП "Медичні закупівлі" в регіони. І не готовий йти в момент, коли вже маячать бенефіти від виконаної роботи. І третя причина — Степанов хоче не просто піти, а продати свій відхід. Потенційний покупець — ОПЗЖ, з якою міністр давно веде переговори. Але там готові платити тільки за гучний скандал ...", — зазначив Макаровський.

На думку блогера, у депутатів більш ніж достатньо причин для звільнення Степанова. Провалив переговори з Pfizer-BioNTech про закупівлю вакцин, не провів інформаційну кампанію з популяризації вакцин, підготував Національний план вакцинації, який провалив вже у квітні, навесні й влітку 2020 року не займався питанням установки в лікарнях стаціонарних кисневих станцій. Не затвердив стандарти надання медпослуг, чим заблокував впровадження страхової медицини. Блокував роботу ДП "Медичні закупівлі", що призвело до зриву закупівель ліків минулого року. Не ввів 2D-кодування ліків, яке зробило б підробку ліків практично неможливою. Не виконав постанову Ради від 20 жовтня 2020 року, де були прописані конкретні кроки для боротьби з коронавірусом. Провалив ідею Президента з виплатою компенсації сім'ям медикам, які загибли від Covid-19. Саботує детінізацію інтернет-торгівлі медичними препарта.

Нагадаємо, глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що причиною подання про відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова є незадовільні темпи вакцинації проти коронавірусу. За його словами, МОЗ вчасно не звернувся до виробників за вакцинами, що стало основною причиною зриву поставок.

"Коли вся країна працює над тим, щоб отримати вакцини, а міністерство гальмує, то потрібно міняти керівництво", — зазначив Арахамія.

    Реклама на dsnews.ua