• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"Голос" посприяв протягненню у Раді законопроєктів про російську мову в кіно

Верховна Рада на пленарному засіданні 15 червня внесла у порядок денний законопроєкти про скасування обовʼязкової української мови на телебаченні, які запропонували нардепи "Слуги народу"

Реклама на dsnews.ua

Внесення скандальних законопроєктів у порядок денний стало можливим завдяки голосуванню кількох представників фракції "Голос", інформує "ДС".

У разі якщо законопроєкті №№ 5554 і 5554-1 ухвалять, то телеканалам вже не буде потрібно з 16 липня переходити на обовʼязковий дубляж чи озвучку всіх фільмів та серіалів.

Голосів за відповідне рішення було впритул — 227 при необхідних 226. Окрім президентської фракції "Слуги народу" та кількох позафракційних депутатів рішення підтримали також пʼять депутатів від "Голосу" (серед них керівники партії та фракції Кіра Рудик та Ярослав Железняк). Таке голосування викликало обурення противників "мовної контрреволюції" у Раді.

Згідно з регламентом, після включення до порядку денного проєкти законів має розглянути профільний комітет. Після цього вони будуть направлені на розгляд в сесійну залу Аби запровадити зміни, у нардепів є час до 16 липня.

Зауважимо, що партія "Голос" вже оприлюднила офіційну заяву, в якій заявила, що ті нардепи, які голосували за законопроєкти 5554 і 5554-1, відкликають свої голоси.

"Депутати фракції "Голос" Роман Костенко, Кіра Рудик, Ярослав Железняк, Ярослав Рущишин, Андрій Осадчук відкликають свої голоси за внесення до порядку денного законопроєкту 5554 про російську мову в кіно. Дане голосування було помилкою, адже законопроєкти з’явились в останній момент: серед 29 законопроєктів був і контроверсійний законопроєкт 5554. Це постанова про включення в порядок денний. Окрім цього ганебного закону, там є інші важливі зміни. Наприклад, закон про територіальну оборону та інші законопроєкти "Голосу". Найкращим варіантом було б провалити постанову, а після цього, вилучивши законопроєкт 5554, всі інші закони включити в порядок денний. Включення в порядок денний не є прийняттям рішення по суті закону. Рішення було внесено з порушенням Регламенту", — заявили у "Голосі".

В партії також запевнили, що нібито не підтримують жодних ініціатив, покликаних поставити під сумнів закони про українську мову.

Раніше "ДС" писала, що 14 червня народний депутат фракції "Європейська солідарність" Володимир Вʼятрович зірвав засідання комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики, на якому мали розглянути відстрочку перекладу фільмів і серіалів українською мовою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua