• USD 28.5
  • EUR 34.1
  • GBP 38
Спецпроєкти

"Голос" виступив проти пропозиції Зеленського змінити склад Конституційного суду

Реклама на dsnews.ua

Голова фракції "Голос" Сергій Рахманін розкритикував законопроєкт президента Володимира Зеленського, який запропонував припинити повноваження суддів Конституційного суду та скасувати їхнє рішення щодо е-декларацій

Про це нардеп написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє "ДС".

"Рішення конституційного суду не витримує критики. Президентська ініціатива — теж. Якщо можна розпустити КС законом, тоді можна скасувати результати президентських виборів рішенням ЖЕКу", — заявив Рахманін.

За його думкою. відновити повноцінну дію антикорупційного законодавства можна ухваленням відповідного закону.

"В цій ситуації він легко набере необхідну кількість голосів", — пояснив Рахманін.

Голова фракції "Голосу" також вважає, що права і повноваження Конституційного суду, а також принципи його формування варто уточнити, але для цього, за його словами, потрібні консенсус і дотримання процедур.

"Для того, щоб світ не дивувався рішенням наших судів, треба було навести лад у системі. Зокрема, створити нормальні Вищу раду правосуддя й Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Що було обіцяно, але не зроблено. Безкарність перемагається невідворотністю покарання. Силових органів як гною, реальних розслідувань і справедливих вироків - катма", — написав представник "Голосу".

"Бурхлива діяльність Зеленського навколо рішення КСУ — файний спосіб відволікти увагу від підсумків виборів і заробити собі бали. Спроба відновити право, порушуючи право, називається безправʼям", — зробив висновок Рахманін.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua