• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

"Голос" розповідає анекдоти. Чим дивують киян Притула і його команда

Дуже схоже на те, що у "Голосу" дійсно великі проблеми з фінансами, але гроші на думаючих політтехнологів варто було б все-таки знайти...

Реклама на dsnews.ua

Притула вирішив привласнити Кропивницькому "столичність"

Далеко не останню роль в столичному марафоні гасел, реклами і обіцянок грає свіжоспечений кандидат в градоначальники Сергій Притула разом з партійцями з "Голосу", від якого він, власне, і висунувся в мери.

Чого варта одна лише неординарна пропозиція про столицю, яку висунув Притула, і мова тут не йде про якусь стратегію розвитку міста, або про щось, пов'язане з реальними проблемами міста. Кандидат в мери від "Голосу" під час ток-шоу в ефірі одного з телеканалів просто запропонував перенести столицю в Кропивницький.

"Не залишилося регіонів, де б я не побував. У мене була свого часу думка перенести столицю десь в район Кропивницького", — сказав колишній шоумен.

І не скажеш, що в логіці Притули — "порозкидати урядовий квартал не просто по Києву, а по Україні, і таким чином поліпшити умови життя в різних регіонах" — зовсім немає ніякого раціонального зерна, але причому тут київські вибори? Киян відбиранням у міста статусу столиці точно в себе не закохаєш.

Так само як і пропозицією підвищити комунальні тарифи в контексті якості послуг, що надаються. "Просто проблема поганої якості того чи іншого блага, або природного якогось ресурсу, лежить в наступному: вони всі потребують оновлення, заміни. Всі ці речі повинні закладатися в тариф. Він, очевидно, повинен трохи зрости", — зауважив Притула, резюмувавши, що рішення про підвищення тарифів не зовсім сподобається суспільству.

На тлі подібних заяв дивно виглядають слова керівника штабу "Голосу" і заступника голови партії Інни Совсун про те, що Притула зараз повністю включений в кампанію і вивчає всі деталі роботи на посаді мера Києва. "Коли я вранці приходжу в офіс, бувало таке, що Сергій вже годину зустрічається там з профільними експертами, щоб зрозуміти, яка ситуація з мостами у Києві, транспортом, медициною, освітою... Для мене він не здається людиною, яка просто дала можливість використовувати на бордах своє обличчя. Я бачу, що для нього це серйозно, він інвестує свій час, щоб розібратися в питаннях, в яких мер повинен розбиратися", — заявила вона.

Реклама на dsnews.ua

Чому "Голос" вважає себе унікальним

Переконувати виборців в серйозності намірів Притули на посаді мера Києва — це ще не все, чим останнім часом запам'яталася Совсун. Також депутат неординарним чином розкрила секрет, чому кандидати від "Голосу" будуть балотуватися в 20 регіонах України, за винятком Донецької, Луганської, Сумської і Миколаївської областей

"Це (балотування) залежить від різних чинників: рівня нашої підтримки в регіоні, нашої присутності там, наявності функціонуючого партійного осередку і так далі", — каже Совсун. Вона стверджує. що насправді в Сумській та Миколаївській областях є потужні команди однодумців, але створення на їх базі осередку — робота, яка в цих двох регіонах ще не була завершена на момент старту передвиборчої кампанії.

Тобто, особа, яка відповідає в партії за координацію підготовки до виборів, по суті, відкрито розписується в безпорадності — в регіонах є прихильники "Голосу", але з ними ніхто не працював, та й осередки створювати, мабуть, не було кому. Це навіть ще запущеніше, ніж у одній сексі-партії, у якій деякі регіональні організації існують лише у віртуалі.

Вінцем же словесної еквілібристики Совсун може вважатися її пояснення, чим "Голос" відрізняється від інших політичних команд. "Ми не беремо корупціонерів в списки. На місцевому рівні це ж людям дуже добре видно. У нас ви не знайдете жодної людини, яка буде звинувачена в будь-яких корупційних діях, і це є нашою ключовою перевагою. Там, де починається розмова про необхідність боротьби з корупцією в Україні, стає зрозумілим, наскільки ми різні не тільки з ЄС, а й фактично з усіма іншими партіями, представленими в парламенті. У нас є гасло, що ми — єдина політична сила, яка є європейського напрямку і бореться з корупцією", — заявила представниця "Голосу".

Тут в першу чергу згадується минулорічний скандал з фракцією "Самопомочі" в Київраді, яку керівництво партії розпустило через корупцію. Так ось, в "Голос" після цього перейшли кілька людей з цієї самої "некорупційної" фракції, зокрема, Андрій Осадчук і Вадим Васильчук. Примітно, що її колишній голова, Сергій Гусовський, взагалі балотується в мери Києва від "За майбутнє" Коломойського. Не повторити б "Голосу" долю ще однієї львівської партії в Київраді...

    Реклама на dsnews.ua