• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Голова КСУ Тупицький пояснив, чому підкорився окупантам і не задекларував будинок у Криму

Реклама на dsnews.ua

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький підтвердив інформацію щодо переоформлення земельної ділянки в окупованому Криму, однак заперечив, що мав умисел приховати відповідну інформацію

Про це Тупицький заявив сьогодні під час брифінгу, інформує "ДС".

"Все правильно вказано", — підкреслив він, коментуючи оприлюднену в ЗМІ інформацію про його земельну ділянку в Криму.

Голова КСУ стверджує, що ця ділянка вже була в його власності до окупації Криму, однак кадастри, складені російськими окупантами, не відповідали кадастрам, складеним Україною. Таким чином, ділянка сусіда "наклалася" на 1,2 сотки його ділянки. за словами Тупицького, ситуацію він розвʼязав шляхом оформлення договору купівлі-продажу.

Разом із тим він зізнався, що не знав і не знає, як оформити це в Україні, тому не задекларував цієї юридичної угоди.

При цьому Тупицький заперечує, що в нього був умисел приховати даний факт, хоча й визнає, що повинен був звернутися до НАЗК щодо розʼяснення, як йому вчинити в даній ситуації.

Голова КСУ також нагадав, що є невʼїзним до окупованого Криму і проти нього Росія ввела економічні санкції. Як наслідок він зіткнувся з ризиком того, що будинок в Криму просто знесуть, тому питання вирішувати довірив юристам, які "найкращим способом узаконити ділянку визнали оформлення договору купівлі-продажу".

Як писала "ДС", раніше програма "Схеми" повідомила, що голова КСУ "забув" задекларувати землю в Криму, якою володіє з 2018 року.

    Реклама на dsnews.ua