• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Голова МАГАТЕ пояснив, чому не засуджує Росію за війну

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вимушено співпрацювати з російською владою задля контролю над ситуацією на Запорізькій АЕС, яка знгапходиться піід контролем загарбників. А відсутність політичних заяв дозволяє бути конструктивним

Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, підкресливши, що Запорізька АЕС є українським енергетичним об'єктом, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"МАГАТЕ відіграє тут дуже конкретну роль, тому що воно є єдиною міжнародною організацією, яка розміщена і постійно працює на окупованій території – на українській території, яка була окупована, – зокрема на об'єкті інфраструктури, що належить Україні, але який перебуває під російським управлінням. Це неприємно чути чи говорити, але така реальність", — прокоментував Гроссі звинувачення у недостатньо рішучій позиції МАГАТЕ стосовно окупації Росією Запорізької АЕС.

За його словами, це означає, що "для того, щоб ми могли захистити цей об'єкт, ефективно там працювати, нам потрібно зосередитися на технічній роботі, яку ми маємо там виконувати".

"І це дуже делікатний баланс, тому що цілком очевидно: я взаємодію з українським урядом – і немає жодних проблем із президентом, міністром закордонних справ, міністром енергетики, ядерним регулятором і всією спільнотою в Україні, – але я також повинен взаємодіяти з російським менеджментом і навіть з їхнім урядом, оскільки вони контролюють ситуацію. Дискусія тут не про те, добре це чи погано. Для МАГАТЕ абсолютно зрозуміло, що це український об'єкт", — підкреслив Гроссі.

За його словами, якби він "став втручатися у сферу політичних заяв", то це не полегшило би його роботу. "Це ускладнило б її, якщо не унеможливило", — переконаний він.

Гендиректор МАГАТЕ вважає, що його роль полягає "в тому, щоб уникнути ядерної аварії", а для цього "позиція Агентства повинна бути дуже збалансованою".

Як повідомляла "ДС", раніше Рафаель Гроссі заявив, що спеціалістів МАГАТЕ, які знаходяться на окупованій Запорізькій АЕС, не допускають до всіх ділянок, котрі є важливими з погляду безпеки атомної станції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua