• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Голова Нацполіції попередив, що за "колорадську стрічку" 9 травня доведеться відповідати за законом

Під час заходів 8 та 9 травня зусилля поліцейських поміж іншого будуть направлені і на контроль за використанням забороненої символіки

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Нацполіції Ігор Клименко сьогодні, під час селекторної міжвідомчої наради, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Національної поліції.

"Національна поліція попереджатиме  учасників заходів про недопустимість використання георгіївської стрічки. Більшість громадян дослухаються до закликів щодо невикористання забороненої символіки та поважають закон. Ті люди, які переступлять через ці права, мають відповідати", — сказав Клименко.

Водночас начальник Головного управління Національної поліції України в місті Києві Андрій Крищенко зауважив, що зі всіма організаторами заходів проведено роз’яснювальну бесіду про недопустимість порушення законодавств, зокрема щодо використання забороненої символіки.

Також у Києві посилено наряди в метрополітені, на залізничному вокзалі: із громадянами проводять профілактичні бесіди для уникнення конфліктів та попередження провокацій.

Як відомо, використання символіки тоталітарних режимів передбачає:

Адміністративну відповідальність — згідно зі статтею 173/3 виготовлення і пропаганда "георгіївської стрічки" тягне за собою накладення штрафу від 850 до 5100 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб;

Кримінальну відповідальність — стаття 436 вказує, що виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного, тобто нацистського, тоталітарних режимів карається строком від 5 до 10 років позбавлення волі.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua