• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Голова НБУ сказав, через що Сологуб та Рожкова отримали догану

Реклама на dsnews.ua

Заступникам голови та членам правління Національного Банку Катерині Рожковій та Дмитру Сологобу було оголошено догану через "недотримання політики спільної комунікації"

Про це глава Національного банку Кирило Шевченко заявив в інтервʼю Дзеркалу тижня, передає "ДС".

За словами голови НБУ, у Нацбанку є стратегія комунікацій, якої обовʼязково мають дотримуватися всі працівники установи. Одним з принципів цієї стратегії він назвав політику «єдиного голосу».

«Це означає, що ми як команда однодумців у НБУ маємо дотримуватися єдиної позиції, уникаємо розбіжностей комунікаціях. Адже неузгодженість у комунікаціях членів однієї команди формує в учасників ринку неправильні очікування, а відповідно і не сприяє побудові довіри до дій центрального банку», — сказав глава НБУ. 

Він запевнив, що догану винесли через порушення внутрішніх процедур, а не політичний тиск.

Громадське уточнює, що на догану Рожковій та Сологубу відреагували у представництві МВФ в Україні. Там закликали дотримуватися принципів управління Національним банком України, бо це підсилює довіру до НБУ як до незалежного органу.

5 жовтня члени Ради Національного банку України оголосили догану заступникам голови НБУ і членам правління Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу. Вони це єдині члени правління НБУ, які залишилися від команди колишнього голови Якова Смолія після його звільнення.

Член Ради НБУ Василь Горбаль казав, що причиною стали нещодавні заяви Рожкової та Сологуба в медіа. Але не вказував, які саме.

Катерина Рожкова вважає, що приводом для догани став їхній із Сологубом коментар для матеріалу KyivPost. У ньому заступники голови НБУ заявили, що деякі члени Ради Нацбанку хотіли б їхнього звільнення, але при цьому вони зауважували, що колегіальний процес ухвалення рішень НБУ досить сильний, щоб протистояти тиску.

    Реклама на dsnews.ua