• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Голова НКРЕКП озвучив варіант зниження тарифів на електроенергію

Реклама на dsnews.ua

Голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк не виключає укрупнення операторів систем розподілу (ВСР, обленерго)

Відповідну заяву він зробив під час виступу у Верховній Раді 28 січня, інформує "ДС".

На його думку, це може сприяти зниженню тарифів на електроенергію.

"Тариф — це не цифра, яку можна ставити вищою або нижчою, вона складається зі складових. Ці складові на Луганщині, на жаль, вище, ніж в інших областях через те, що електромережі розтягнуті, а промисловість залишилася на непідконтрольній території. Ми як держава повинні дуже відповідально підходити до таких випадків і, можливо, також ухвалити законопроєкт про укрупнення й обленерго за аналогією з облгазами ", — цитує слова Тарасюка ZN.UA.

Як писала "ДС", на позачерговому засіданні 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. 19 січня НКРЕКП встановила граничний тариф на розподіл газу.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів. У зв’язку зі зростанням цін на компослуги проходять низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Буковині, Прикарпатті, Закарпатті, Сумщині, Чернігівщині, Житомирщині. Акції супроводжуються перекриттям автодоріг.

    Реклама на dsnews.ua