• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Голова НЗК пояснив, як відомство стежитиме за чиновниками

Реклама на dsnews.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не буде використовувати методи прослуховування і стеження в межах моніторингу способу життя українських держслужбовців

Про це заявив очільник відомства Олександр Новіков, повідомляє "ДС".

«Саме Національне агентство не здійснює якихось заходів, які несуть ознаки оперативно-розшукової діяльності: стеження, прослуховування тощо. Ми користуємося виключно інформацією з відкритих джерел, а також надану журналістами», — пояснив керівник НАЗК в інтервʼю Радіо НВ.

Говорячи про потенційний позитивний економічний ефект від введення подібного моніторингу, Новіков, зокрема, виділив досвід Малайзії — однієї з кількох країн, де відстежують спосіб життя чиновників: "Я думаю, що якщо Національне агентство з питань запобігання корупції виконає свою функцію зі зниження рівня корупції, то кожен громадянин України відчує економічний ефект".

Як повідомлялося, Національне агентство з питань запобігання корупції з 6 липня почало моніторити спосіб життя чиновників на відповідність їхнім доходам, зазначеним в деклараціях. Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя доходам, це стане підставою для здійснення повної перевірки декларації, а у разі виявлення там корупційних порушень — для звернення до правоохоронних органів.

    Реклама на dsnews.ua